Kościół na Świecie 13 Jul 11:40 | Redaktor
Lwów: II Europejska Pielgrzymka do św. Benedykta

mat. parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie, nadesłane

Na skraju Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie od trzech lat funkcjonuje klasztor św.Józefa sióstr benedyktynek. Proboszcz ks.Grzegorz Draus nazywa go zawsze sercem Parafii i źródłem jej duchowości. Ścisła współpraca, wzajemne zapraszania na parafialne i klasztorne wydarzenia,  odwiedziny, pielgrzymki na benedyktyńskie święta wyznaczają sposób wzbogacenia parafii skarbami benedyktyńskimi. 

Na święto św. Benedykta z parafialnego kościoła wyruszyła piesza pielgrzymka. Półtoragodzinny marsz wypełniała modlitwa o pokój. Z proboszczem ks.Grzegorzem Drausem wyruszyli rodziny wojskowych (wśród nich sześciomiesięczny Iwan, syn frontowego żołnierza) a także liczna romska rodzina uchodźców wojennych, tylko co przygotowująca się do chrztu. Trasa wiodła przy ruchliwej, wylotowej ulicy i przy centrach handlowych.  O.Leopold Rudziński, pierwszy benedyktyn ukraiński i rektor monastycznego kościoła przedstawił pielgrzymom postać św. Benedykta. Wiodącą myślą benedyktyńskich  klasztorów jest zasada "Aby silni  mieli to co pragna a słabi nie uciekali". W klasztorze sióstr benedyktynek od początku wojny są przyjmowali uchodźcy wojenni. Pielgrzymi wraz z innymi wiernymi pielgrzymi wzięli udział w łacińskich benedyktyńskich Nieszporach i Mszy św. celebrowanej przez biskupa Radosława Zmitrowicza, odpowiedzialnego za duszpasterstwo rodzin. 

Czterech benedyktynów pełni funkcję kapelańskie przy klasztorze o kościele sióstr. Podejmują się też tradycyjnych benedyktyńskich prac. O. Efrem Michalski na odpustowej Mszy św. podawał kadzidło przygotowywane według własnej receptury.

 

 

Informacja parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie, ks. Grzegorz Draus

Otwórz zdjęcie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor