Kościół na Świecie 14 Jul 10:56 | Redaktor
Twórcze teatralne chrześcijańskie obozy i księża - pielgrzymki bajkerzy na Ukrainie

mat. parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie, nadesłane

Dla wielu dzieci niedostępny jest wyjazd wakacyjny. Są albo za małe albo za drogim jest wyjazd w jakiej atrakcyjne miejsca. Z tej przyczyny Chrześcijański Teatr "Emmanuil" im.Karola Wojtyły z Parafii św. Jana Pawła II we Lwowie organizuje, wzorem poprzednich wakacji oraz jesiennych, zimowych i wiosennych ferii obozy stacjonarne, od poniedziałku do piątku trwające przez cały dzień.

Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Kościół na Świecie 13 Mar 17:16

Niektóre wydarzenia (katecheza, zajęcia plastyczne) odbywają się w pomieszczeniach parafialnych, ale w samym Lwowie i jego okolicach jest mnóstwo atrakcyjnych i edukujących miejsc, które nigdy nie można ominąć. Podczas "pięciodniowek" w każdej z nich program był inny, wyjazd do fermy jenotów, jednostki straży pożarnej, obserwatorium astronomicznego, wędrowano po Lwowie i jego tajemniczych podziemiach. Pod kilkunastoma silnymi  mikroskopami, pod kierunkiem wykładowców Uniwersytetu, obserwowano cuda przyrody: skrzydła motyla, strukturę soli i krwi, obserwowano wzajemnie oko.

Księża - bajkerzy, którzy przybyli z pielgrzymką do klasztoru benedyktynów na święto św.  Benedykta, podarowali dzieciom niezwykłą atrakcje: przejażdżkę motorami. Obecnie, z powodu wojny, niewielu odważa się przyjechać na Ukrainę. Ale nie księża z diecezji Radomskiej: ks. dr Wiesław Janowski, ks. Grzegorz Wlodarczyk, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole oraz ks. Robert Kotowski proboszcz w Łegonicach. Pielgrzymka do relikwii św. Benedykta, które na jego święto były wprowadzone przez biskupa Radosława Zmitrowicza, księża bajkerzy ofiarowali w intencji pokoju na Ukrainie.

 

Z powodu ogromnego zainteresowania, obozy będą kontynuowane przez całe wakacje. Pragnieniem pedagogów Teatru "Emmanuil" im. Karola Wojtyły jest nie tylko prowadzenie obozów podczas wakacji i ferii jesiennych, zimowych i wiosennych ale również otwarcie popołudniowej świetlicy dla nastolatków.

 

Informacja parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie, ks. Grzegorz Draus

Otwórz zdjęcie

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor