Terrorystyczne ataki na kościoły we Włoszech

Jarosław Aleksander | 24 Aug 13:58 W całej Europie narasta fala chrystianofobii. Ataki na kościoły i miejsca kultu mają znamiona zorganizowanych działań terrorystycznych. Kolejne akty wandalizmu miały miejsce we Włoszech.

Anioł Pański 23.08.2020 r.

Jarosław Aleksander | 24 Aug 10:54 W rozważaniach na Anioł Pański, Ojciec Święty Franciszek wspomniał osoby cierpiące oraz przypomniał rocznice; trzęsienia ziemi we Włoszech oraz masakry ponad 70 osób w Meksyku.

Św. Bartłomiej. Apostoł który dotarł do Polski

Jarosław Aleksander | 23 Aug 19:31 O Bartłomieju wiemy bardzo mało. Wspominają o nim Ewangeliści a także Dzieje Apostolskie (jako Natanael). Dość dobrze znany jest opis jego męczeństwa choć i tu brak dowodów jednoznacznych. Jedno wiemy na pewno. Za jego wstawiennictwem dokonują się liczne cuda a kult Bartłomieja rozwija się (od 2015 r. jego relikwie znajdują się w Polsce) przynosząc owoce duchowe.

Hagia Sophia w Warszawie. Budowa dobiega końca

Jarosław Aleksander | 23 Aug 15:30 20 września odbędzie się poświęcenie świątyni pw. św. Sofii – Mądrości Bożej. Specjalne zaproszenie na uroczystość wystosował do wszystkich wiernych oraz ceniących wartości chrześcijańskie Abp Sawa.