Przez cały listopad, odwiedzając cmentarze, można zyskać odpust za zmarłych

mk | 1 Nov 2021 - Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone - czytamy w dekrecie Penitencjarii...

Modlitwa ze świętymi. Wyjątkowa procesja w Fordonie

mk | 31 Oct 2021 Do 23 listopada w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity trwać będzie modlitwa przy 340 relikwiach świętych i błogosławionych. W sobotę (30 października) wokół kościoła przeszła procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.

Zmarł ks. infułat Stanisław Grunt, budowniczy parafii w Forodnie

Redaktor | 25 Oct 2021 22 października, w wieku 86 lat i 63. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. infułat Stanisław Grunt, wieloletni ekonom diecezji chełmińskiej i pelplińskiej, a w latach 1975-1989 proboszcz parafii pw. św. Mikołaja. W czasie posługi w Bydoszczy starał się o erygowanie nowych parafii w Fordonie.

Ogrzewalnia w Bazylice wznowi działalność w poniedziałek. Pod nazwą „U Miecia”

Marta Kocoń | 17 Oct 2021 Od poniedziałku (18 października) czynna będzie ogrzewalnia w budynku Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo (Al. Ossolińskich 2). Z dawnej Kaplicy Akademickiej została przeniesiona do wyremontowanych pomieszczeń w tym samym skrzydle kościoła. Otrzymała też nazwę: „U Miecia”, na cześć dawnego proboszcza, śp. ks. Mieczysława Kozłowskiego.

Dzień Nauczyciela. Biskup Włodarczyk z wizytą w „Katoliku”

Redaktor | 14 Oct 2021 Biskup Krzysztof Włodarczyk z okazji Dnia Edukacji Narodowej spotkał się z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy. Ordynariusz gratulował pracownikom i wygłosił słowo do dzieci i młodzieży.