Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Dołącz do modlitwy

Redaktor | 24 Feb 2022 W wielu kościołach w kraju i na świecie w sobotę (26 lutego) trwać będzie modlitwa o błogosławieństwo dla Polski. – Będziemy się modlić całą noc w ramach Wielkiej Nowenny za Polskę. O nowe wylanie Ducha Świętego na naszą Ojczyznę – przekazuje ks. Dominik Chmielewski, inicjator wydarzenia, lider wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

„Dziecięce Graffiti” tanecznie świętowało walentynki [GALERIA]

Redaktor | 14 Feb 2022 - Miło było widzieć szerokie uśmiechy, radość, okrzyki zachwytu i zapewnienia, że nigdy nie zapomną tego spotkania - mówiła Irena Kaczmarek, jedna z mam uczestniczących w zabawie. W sobotę (12 lutego) dzieci z niepełnosprawnościami, ich rodziny i przyjaciele wzięli udział w walentynkowo-karnawałowych warsztatach tanecznych w Domu Polskim.

„Jesteśmy wciągani w tę bardzo wielką winę…”

MP | 9 Feb 2022 Papież – senior wyraził ból i wstyd z powodu przypadków pedofilii w Kościele. „Doszło do przeoczenia dotyczącego mojej obecności na spotkaniu rady diecezjalnej w dniu 15 stycznia 1980 roku. Błąd ten, który niestety wystąpił, nie był zamierzony i mam nadzieję, że można go wybaczyć” – zaznaczył Benedykt XVI w osobistym liście dotyczącym raportu na temat nadużyć...

Rocznica śmierci Piotra Bartoszcze

MP | 6 Feb 2022 Piotr Bartoszcze został zamordowany w nocy z 7 na 8 lutego 1984 w Sławęcinie k. Inowrocławia. Zbrodnia poruszyła całe niepodległościowe środowisko regionu a zwłaszcza patriotycznych rolników Kujaw i Pomorza. Obchody 38 rocznicy jego śmierci rozpoczęła Msza św. w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha w Inowrocławiu. Mszy przewodniczył ks. dr Michał Damazyn.