Msza święta w Narodowe Święto Niepodległości. Biskup Włodarczyk m.in. o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

mk | 11 Nov 2021 – Dobry Samarytanin działa w każdych warunkach, zauważa potrzebującego. Jeszcze bardziej zwiększymy tę pomoc, ale też nieśmy w sercu naszych rodaków, którzy pilnują granicy, mają takie zadanie, taki obowiązek – prosil ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Podczas Eucharystii w katedrze bydgoskiej nawiązał m.in. do bieżącej sytuacji na wschodniej granicy.

Mężczyźni z całej Polski modlili się w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Marta Kocoń | 6 Nov 2021 Około trzech tysięcy osób wzięło udział w Męskim Różańcu Ulicami Bydgoszczy, który odbył się w sobotę (6 listopada). Z mężczyznami z całego kraju modlili się bp Krzysztof Włodarczyk i duszpasterz wspólnoty Wojowników Maryi ks. Dominik Chmielewski.

Ksiądz Dominik Chmielewski zaprasza na Męski Różaniec w Bydgoszczy [WIDEO]

mk | 5 Nov 2021 To będzie potężna modlitwa – nie może zabraknąć Ciebie. Zrób to dla Maryi, zrób todla swojej rodziny, dla swojego serca, a Niebo wyświadczy ci wszelkie łaski, o które będziesz prosić – zachęca ks. Dominik Chmielewski SDB. W sobotę (6 listopada) w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolski Męski Różaniec. Rozważanie przed rozpoczęciem wygłosi bp Krzysztof Włodarczyk.

Biskup Włodarczyk poświęcił ogrzewalnię w Bazylice

mk | 5 Nov 2021 Modlitwa i spotkanie z osobami bezdomnymi, zakonnikami i wolontariuszami były częścią wizyty ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka w Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. Biskup poświęcił otwartą w październiku ogrzewalnię „U Miecia”.

Przez cały listopad, odwiedzając cmentarze, można zyskać odpust za zmarłych

mk | 1 Nov 2021 - Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone - czytamy w dekrecie Penitencjarii...

Modlitwa ze świętymi. Wyjątkowa procesja w Fordonie

mk | 31 Oct 2021 Do 23 listopada w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity trwać będzie modlitwa przy 340 relikwiach świętych i błogosławionych. W sobotę (30 października) wokół kościoła przeszła procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych.