Trwa głosowanie w BBO. Można pomóc hospicjum perinatalnemu

mk | 30 Dec 2021 Działania na rzecz matek, u których nienarodzonych dzieci rozpoznano wadę letalną, realizuje bydgoskie hospicjum perinatalne. By pozyskać środki na działalność, w tym roku zgłosiło projekt do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 30 grudnia do północy mieszkańcy mogą oddać na niego głos.

Przyjdę jutro!

MP | 24 Dec 2021 Zadziwiające teksty przynosi nam liturgia Wigilii Bożego Narodzenia. Oto kilka antyfon brewiarzowych i mszalnych zaczerpniętych z tej liturgii, występują one zarówno w formie dawnej, jak i zreformowanej:

Pokój narodzin, pokój pożegnań. W szpitalu Biziela otwarto salę porodów dla rodziców dzieci z wadą letalną

Redaktor | 23 Dec 2021 – Wiemy, jak ważne jest dla rodziców pożegnanie z dzieckiem. Jeżeli odbywa się to w komfortowych, intymnych warunkach, w jakich rodzina może po prostu być razem, to przejście przez to wszystko jest dużo łatwiejsze – mówi Małgorzata Bronka, dyrektor Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza. Centrum przekazało środki na doposażenie sali w szpitalu Biziela – miejsca...

Święty Józef jest patronem każdego z nas

mk | 20 Dec 2021 – Każda rodzina ma wsparcie od Świętej Rodziny, rok św. Józefa nam o tym przypomniał. Korzystajcie z tego wstawiennictwa – apelował ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Eucharystia w niedzielę (12 grudnia) oficjalnie zakończyła w diecezji obchody Roku św. Józefa.

Stanęli po stronie prawdy. Modlitwa za bohaterów stanu wojennego

mk | 13 Dec 2021 – W obronie prawdy, wierności ideom solidarności, z miłości do ojczyzny i konkretnych ludzi narażali się na utratę zdrowia fizycznego i psychiczne załamanie – mówił o osobach represjonowanych ks. bp Krzysztof Włodarczyk. W przededniu 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego (12 grudnia 2021 r.) w kościele oo. jezuitów celebrował Eucharystię w intencji Ojczyzny.

Obchody 30-lecia Radia Maryja odbyły się także w Bydgoszczy [WIDEO]

Redaktor | 10 Dec 2021 Świętowanie rocznicy konsekracji kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy i podniesienia go do rangi sanktuarium zostały połączone z obchodami jubileuszu Radia Maryja. Eucharystii w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Duchowa Adopcja - modlitwa za dzieci zagrożone aborcją

Redaktor | 8 Dec 2021 Kościół Jezuitów w Bydgoszczy - parafia pw. św. Andrzeja Boboli zaprasza do podjęcia modlitwy w intencji dzieci zagrożonych aborcją. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) podczas Mszy św. o godz. 18.00 oraz w niedzielę (12 grudnia) o 19.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych.

Ksiądz Jarosiewicz w Bydgoszczy: Mamy skarb, ale opakowujemy go w szary papier

mk | 29 Nov 2021 – Powinniśmy brać stąd [z Eucharystii – przyp. red.] taką miłość, która będzie przekonywała świat, że warto żyć – mówił w katedrze ks. Rafał Jarosiewicz, prezes Fundacji „SMS z Nieba”. Msza święta, modlitwa i spotkanie były częścią przygotowań do Forum Charyzmatycznego Diecezji Bydgoskiej.