Pomagają zarówno przed, jak i po porodzie

mk | 25 Mar 14:59 25 marca, w uroczystość Zwiastowania NMP, Kościół obchodzi również dzień świętości życia. Poniżej krótko przedstawiamy fundacje, stowarzyszenia, świadczące kompleksową pomoc kobietom w nieplanowanej lub trudnej ciąży.

Diecezjalne rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych była „Eucharystia – autostrada do nieba z bł. Carlo Acutisem” - online.

Redaktor | 25 Mar 13:22 Zeszłoroczne rekolekcje wielkopostne dla szkół zostały odwołane z uwagi na pandemię. Kuria dość wcześnie wyciągnęła wnioski z tego przykrego doświadczenia, intensywnie myślano co zrobić, aby nie powtórzyła się zeszłoroczna sytuacja. W projekcie brało udział wielu księży, katechetów, kleryków seminarium oraz młodzież i dzieci – pieczę nad projektem sprawował...

Dziecięce Graffiti świętowało Dzień Osób z Zespołem Downa [ZDJĘCIA]

Redaktor | 22 Mar 17:31 – Jest to wielkie święto, największe w naszym kalendarzu rocznym, które obchodzimy z radością, z wdzięcznością za życie naszych dzieci. W tym roku jest ono obchodzone w ograniczonej formie ze względu na pandemię – powiedział Piotr Częstochowski, twórca Dziecięcego Graffiti.

Bóg się ukrył [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 22 Mar 11:19 W przeciwieństwie do islamu, który twierdzi, że istnienie Allaha jest czymś tak oczywistym, jak istnienie Słońca, katolicka teologia zmaga się z problemem ukrycia Boga. Bóg niejako ukrywa się przed ludźmi. Owszem, daje się poznać, ale w sposób wciąż niedający całkowitej pewności, wciąż za zasłoną - pisze Maksymilian Powęski.

19 marca święto św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Redaktor | 19 Mar 12:10 Dnia 19 marca przypada święto św. Józefa oblubieńca Maryi. Św. Józef, który był głowy Świętej Rodziny. Pochodził on z królewskiego rodu Dawida, był cieślą, i utrzymywał siebie i swoją rodzinę dzięki ciężkiej fizycznej w drewnie, metalu oraz kamieniu. Chrystusa. Obecnie jest patronem Kościoła Powszechnego.