„Jesteśmy wciągani w tę bardzo wielką winę…”

MP | 9 Feb 07:47 Papież – senior wyraził ból i wstyd z powodu przypadków pedofilii w Kościele. „Doszło do przeoczenia dotyczącego mojej obecności na spotkaniu rady diecezjalnej w dniu 15 stycznia 1980 roku. Błąd ten, który niestety wystąpił, nie był zamierzony i mam nadzieję, że można go wybaczyć” – zaznaczył Benedykt XVI w osobistym liście dotyczącym raportu na temat nadużyć...

Rocznica śmierci Piotra Bartoszcze

MP | 6 Feb 22:05 Piotr Bartoszcze został zamordowany w nocy z 7 na 8 lutego 1984 w Sławęcinie k. Inowrocławia. Zbrodnia poruszyła całe niepodległościowe środowisko regionu a zwłaszcza patriotycznych rolników Kujaw i Pomorza. Obchody 38 rocznicy jego śmierci rozpoczęła Msza św. w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha w Inowrocławiu. Mszy przewodniczył ks. dr Michał Damazyn.

Pierwsza rocznica śmierci Hanny Marchlik upamiętniona

mk | 15 Jan 19:35 15 stycznia 2022 r. przypada pierwsza rocznica śmierci Hanny Marchlik, wieloletniej prezes Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej i przewodniczącej bydgoskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Tego dnia delegacja Stowarzyszenia zapaliła znicze i modliła się przy jej grobie na cmentarzu Świętej Trójcy w Bydgoszczy.