Zmarł biskup Józef Zawitkowski

Redaktor | 29 Oct 16:16 W czwartek (29 października) w wieku 81 lat zmarł ks. bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej. Był znanym kaznodzieją, autorem pieśni kościelnych, poetą.

Napis „zaraza” na ścianie bydgoskiej Bazyliki. Młodzi katolicy reagują

Redaktor | 26 Oct 12:38 Ostatnie dni przebiegają pod znakiem agresywnych protestów lewicowych bojówek domagających się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. W miniony weekend aktywiści zakłócali Msze Święte oraz inne nabożeństwa, a także dewastowali wiele obiektów sakralnych w całej Polsce. Na murach bydgoskiej Bazyliki pojawił się czerwony napis „zaraza”.

Antygona jest kobietą! [FELIETON]

Redaktor | 23 Oct 11:44 W „Antygonie” chodzi o wszystkie zasadnicze prawa nienegocjowalne, których żadnego człowieka pozbawić nie wolno. Takim prawem jest prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci - pisze Maksymilian Powęski.

Koniec legalnego zabijania chorych dzieci. Trybunał ogłosił wyrok

Marta Kocoń | 22 Oct 15:20 Aborcja ze względu na podejrzenie nieuleczalnej choroby lub upośledzenia jest niezgodna Konstytucją RP - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Skarga w sprawie dopuszczalności aborcji na podstawie przesłanki eugenicznej była rozpatrywana 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Prawda oznacza przyjęcie każdego ludzkiego życia

Redaktor | 22 Oct 13:25 „Poznanie prawdy ukazuje nam dobro, które – jak lubił mówić papież – jest zarazem zadaniem”. O poznaniu prawd m.in. o naturze człowieka jako mężczyzny i kobiety oraz przyjęciu potomstwa czytamy w prelekcji Michała Jędryki.