23 lata temu Jan Paweł II odwiedził Bydgoszcz

mk | 7 Jun 2022 Podczas swojej VII pielgrzymki do Polski Papież Jana Paweł II przybył również do naszego miasta. 7 czerwca 1999 r. odprawił Mszę św. na bydgoskim lotnisku. Częścią celebracji było także ukoronowanie obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości.

Rodzinny różaniec ulicami Bydgoszczy. Modlono się m.in. o pokój

Redaktor | 6 Jun 2022 Całe rodziny były zaproszone do udziału w procesji różańcowej, która w w sobotę (4 czerwca) przeszła ulicami Bydgoszczy. Trasa tym razem wiodła z Katedry pw. św. Marcina i Mikołaja do Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo. Po Eucharystii przy kościele odbył się piknik z atrakcjami dla najmłodszych.

W Suchej odsłonięto tablicę pamięci o. Chabielskiego [GALERIA]

kd | 5 Jun 2022 W Suchej odbyło się odsłonięcie płyty pamięci o. Czesława Chabielskiego. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił o. Zbigniew Leczkowski SI, prowincjał Mazowiecko - Wielkopolski Towarzystwa Jezusowego, wychowanek o. Chabielskiego, uczestnik wielu rekolekcji w Suchej 

Potraktujmy poważnie dzieci w Kościele [KOMENTARZ]

MP | 31 May 2022 Maj to czas pierwszych komunii świętych. Te zawsze bliskie sercu i wzruszające uroczystości są w Polsce obchodzone z wielką pompą. Zaprasza się gości, bliższą i dalszą rodzinę, często przyjaciół, siada się przy stole… To ważne, bo okazji do wspólnego biesiadowania rodzinnego jest coraz mniej.

Przy Bazylice odbył się IX Fesitwal Nowe Spojrzenie [ZDJĘCIA]

mk | 30 May 2022 Duet Bisz/Radex oraz zespoły Rock and Fire i Luxtorpeda zagrali w niedzielę (29 maja) na tyłach Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy, w ramach Festiwalu Nowe Spojrzenie. To już dziewiąta edycja imprezy organizowanej przez Młodzież Misjonarską.

Diecezja bydgoska ma nowego kapłana

mk | 30 May 2022 – Im Kościół w świecie ma więcej problemów, z tym większą radością przeżywamy chwile, kiedy rodzi nowych kapłanów – mówił w katedrze bydgoskiej ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Podczas sobotniej (28 maja) Eucharystii święcenia kapłańskie otrzymał diakon Grzegorz Białek.

Porzućmy złudzenia

MP | 13 May 2022 - Zwodziłby sam siebie ten, kto by sądził, że misja profetyczna Fatimy dobiegła końca… - mówił papież Benedykt XVI w 2007 roku. Dziś* upływa pierwszy rok od setnej rocznicy jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń XX wieku. Mam oczywiście na myśli objawienie fatimskie.