Św. Brunon- patron dnia

Redaktor | 6 Oct 13:36 Chociaż dzisiaj w Kościele jest wtorek 27 tygodnia zwykłego w klasztorach Kartuzów obchodzona jest uroczystość ojca założyciela św. Brunona. Urodził się w Kolonii około 1030 r. Pochodził ze znakomitej rodziny.

Mężczyźni szli w procesji różańcowej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 5 Oct 11:27 Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy odbył się już po raz 11. W pierwszą sobotę października mężczyźni modlili się, wynagradzając Maryi wyrządzone Jej zniewagi. Prosili także w intencji swoich rodzin i miasta.

Najważniejsza polityka [POWĘSKI NA NIEDZIELĘ]

MP | 4 Oct 11:52 Wracamy dziś do motywu winnicy. Kilka tygodni temu już rozważaliśmy ten obraz. Dziś w zreformowanej liturgii inna jest o niej przypowieść i nawiązują do tego porównania prawie wszystkie czytania: najpierw lekcja z proroka Izajasza, potem Psalm 79/80 i na koniec Ewangelia.

Błogosławiony patron internetu

Jarosław Aleksander | 3 Oct 09:15 Na 10 października wyznaczono datę beatyfikacji Carla Acutisa. Przedwcześnie zmarły 15-latek, znawca i miłośnik komputerów już dziś nazywany jest patronem internetu i internautów.

Kolędy nie będzie?! Są decyzje

Jarosław Aleksander | 2 Oct 21:19 Decyzje w sprawie wizyt duszpasterskich tak zwanej kolędy mają podejmować ordynariusze poszczególnych diecezji. Póki co nie ma odgórnego zalecenia Episkopatu. Są jednak już pierwsze decyzje.