Z modlitwą o pokój w czas wojny. Wysłannik papieża Franciszka wśród uchodźców we Lwowie

Redaktor | 11 Mar 2022 Kardynał Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, w środę (9 marca) spotkał się z uchodźcami wojennymi, którzy mieszkają w przystosowanych naprędce pomieszczeniach katechetycznych parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Kardynał wraz z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim odprawił Mszę św., w której uczestniczyli uchodźcy i opiekujący się nimi wolontariusze.

Biskup Włodarczyk spotkał się z obywatelami Ukrainy

Redaktor | 9 Mar 2022 Wyższe Seminarium Duchowne i dom rekolekcyjny na Piaskach to niektóre miejsca zarządzane przez diecezję, gdzie przygotowano miejsca dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Z uchodźcami, którzy znaleźli tam schronienie, spotkał się bp Krzysztof Włodarczyk.

Pamiętajmy o Doktorze Anielskim!

Redaktor | 7 Mar 2022 Św. Tomasza z Akwinu według zreformowanego kalendarza wspominamy 28 stycznia. Warto o nim pamiętać również 7 marca, kiedy przypadało jego święto w kalendarzu dawnym, bo ten dzień jest rocznicą jego śmierci. Za dwa lata wypadnie okrągła, 750 rocznica jego śmierci.

Biskup Włodarczyk w Środę Popielcową: Nawrócenie daje prawdziwą radość

mk | 3 Mar 2022 – Najpiękniejsze życzenia, jakie mogę usłyszeć, to życzenia nawrócenia. Niech głos Kościoła „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” będzie przyjęty pozytywnie, bo tylko wtedy, kiedy nawrócenie stanie się moim udziałem, mogę być pewny mojego zbawienia – mówił podczas liturgii w Środę Popielcową bp Krzysztof Włodarczyk.