Psy i kundle [FELIETON]

MP | 17 Dec 2022 Do ekipy rządzącej dziś Polską można mieć różne zastrzeżenia. Można dyskutować, czy takie lub inne rozwiązania, takie lub inne kierunki działań, taka czy inna polityka wewnętrzna, informacyjna oraz międzynarodowa są słuszne i czy leżą w interesie Polski.

Od upadku do odbudowy [KSIĄŻKA]

MP | 13 Dec 2022 Poniżej publikujemy fragmenty recenzji Piotra Chrzanowskiego, dotyczącej książki Johna Seniora, Upadek i odbudowa kultury chrześcijańskiej, w tłum. T. Milcarek, T. Biały, Biblioteka Christianitas, Dębogóra 2021. Recenzja ukazała się w miesięczniku „Nowe Książki” 11/2022.

Zaproszenie na roraty w kościele Świętej Trójcy.

Redaktor | 4 Dec 2022 Czas adwentu to wyjątkowy okres, w którym wyczekujemy przyjścia Pana. Kościół pomaga w przygotowaniach do tego zdarzenia, poprzez nabożeństwo rorat. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie w każdą sobotę o godzinie 7.00 w kościele Świętej Trójcy.

Ksiądz biskup Dajczak w Bydgoszczy: Miłość jest otwarciem

mk | 11 Sep 2022 – Jeżeli chcemy czcić Maryję, to nie wystarczy się Nią zachwycić (…). Prawdziwa maryjna pobożność polega na naśladowaniu Jej życia – mówił 8 września w Bydgoszczy biskup koszaliński-kołobrzeski Edward Dajczak. Tego dnia Kościół obchodził święto Narodzenia NMP, będą jednocześnie dniem odpustu ku czci Patronki diecezji bydgoskiej, Matki Bożej Pięknej Miłości.

Akademicka Pielgrzymka Biegowa z Bydgoszczy dotarła na Jasną Górę

Redaktor | 22 Aug 2022 69 osób uczestniczyło w pielgrzymce biegowej zorganizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” w Bydgoszczy. Sztafetowo w ok. 35 godzin pątnicy pokonali 330 kilometrów. W niedzielę (21 sierpnia) wieczorem wzięli udział w Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej i Apelu Jasnogórskim.

Kościół łączy się w modlitwie w intencji poszkodowanych i zmarłych w wypadku autokarowym w Chorwacji

Beata Swiniarska | 7 Aug 2022 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o modlitwę w związku z wypadkiem autobusu polskich pielgrzymów w Chorwacji. — Proszę, aby w najbliższą niedzielę, podczas Mszy Świętych, modlić się w intencji wszystkich poszkodowanych oraz ich bliskich, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych oraz o życie wieczne dla zmarłych — napisał w...