Zabrzmiały dzwony na święto kapłanów i Rodzinny Festiwal.

Redaktor | 23 Jun 2023 Pomimo wojny, a może tym bardziej że względu na niebezpieczeństwo, na Ukrainie życie religijne funkcjonuje normalnie. Tradycyjnie, w dzień kiedy Słońce świeci najdłużej, w okresie gdy zazwyczaj odbywają się świecenia kapłańskie, pobliżu rocznicy historycznej pielgrzymki apostolskiej Papieża do Lwowa, świętuje się jubileusz kapłanów ,,pokolenia św. Jana Pawła II” we...

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – jednej z największych tajemnic wiary

Redaktor | 4 Jun 2023 W Kościele w niedzielę obchodzona jest uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Prawda, że Bóg jest w trzech osobach – Ojca, Syna i Ducha Świętego – jest jedną z największych tajemnic wiary chrześcijańskiej. Dogmatyczne jej wyrażenie jest zasługą dwóch soborów – w Nicei w 325 r. i w Konstantynopolu w 381 r.

Dokąd zmierzasz, szkoło?

MP | 21 Apr 2023 Kiedy troskliwy rodzic patrzy na szkołę swojego dziecka, to nawet bez wielkiego przygotowania teoretycznego odkrywa, że sprawy mają się źle. Tak pisałem 7 lat temu. Niestety — wciąż nie posunęliśmy się w tej sprawie w praktyce szkół, choć świadomość problemu, trzeba przyznać, wzrasta. Dlatego warto ten tekst przypomnieć.