Antygona jest kobietą! [FELIETON]

Redaktor | 23 Oct 11:44 W „Antygonie” chodzi o wszystkie zasadnicze prawa nienegocjowalne, których żadnego człowieka pozbawić nie wolno. Takim prawem jest prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci - pisze Maksymilian Powęski.

Koniec legalnego zabijania chorych dzieci. Trybunał ogłosił wyrok

Marta Kocoń | 22 Oct 15:20 Aborcja ze względu na podejrzenie nieuleczalnej choroby lub upośledzenia jest niezgodna Konstytucją RP - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Skarga w sprawie dopuszczalności aborcji na podstawie przesłanki eugenicznej była rozpatrywana 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Prawda oznacza przyjęcie każdego ludzkiego życia

Redaktor | 22 Oct 13:25 „Poznanie prawdy ukazuje nam dobro, które – jak lubił mówić papież – jest zarazem zadaniem”. O poznaniu prawd m.in. o naturze człowieka jako mężczyzny i kobiety oraz przyjęciu potomstwa czytamy w prelekcji Michała Jędryki.

Weekend u Duchaczy [WIDEO-ZAPROSZENIE]

Jarosław Aleksander | 21 Oct 19:54 Wspólnota Duchaczy w Bydgoszczy zaprasza na spotkania weekendowe wszystkich młodych ludzi rozpatrujących swoje powołanie i drogę życiową.

Trwa „Nowenna Życia”. Także online [VIDEO]

Redaktor | 19 Oct 14:05 Od 13 do 21 października trwa internetowa nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października będą decydowali o przepisach aborcyjnych.