Po raz 97. odbyły się uroczystości ku czci świętej Rity

mk | 23 May 13:44 Po raz 97. odbyło się w Bydgoszczy nabożeństwo ku czci świętej Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Uroczystościom odpustowym w jej liturgiczne wspomnienie (22 maja) przewodniczył administrator apostolski diecezji bydgoskiej ks. bp Wiesław Śmigiel.

Młodzi zapraszają na czuwanie „Zjednoczeni w Duchu”

kd | 14 May 12:33 Młodzieżowa Rada Programowa Diecezji Bydgoskiej oraz akademicki zespół „Amen+” zapraszają w sobotę, 22 maja, do wspólnego przeżycia modlitwy Zesłania Ducha Świętego, podczas kolejnego wielbienia „Serce Ojca”.

Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Redaktor | 17 Mar 11:45 Diecezja Bydgoska i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zorganizowali rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.. Rekolekcje odbywają się od 11-27 marca. Zapisać się i wziąć udział można pod linkiem: https://liturgicznabydgoszcz.pl/rekolekcje-nadzwyczajnych-szafarzy-komunii-swietej. Uczestnictwo w rekolekcjach jest warunkiem przedłużenia upoważnienia do pełnienia funkcji...

Odpusty z okazji roku jubileuszowego Św. Józefa w Diecezji Bydgoskiej

kd | 16 Mar 20:27 Ojciec Święty Franciszek, dnia 08 grudnia 2020 r. ogłosił Rok Św. Józefa, który zakończy się dnia 08 grudnia 2021 r. W związku z tym Penitencjaria Apostolska ustanowiła dekretem z dnia 08 grudnia 2020 r. wykaz odpustów, które wierni mogą uzyskać na zwykłych warunkach, w okolicznościach i na sposoby określone przez Penitencjarię.

Rok Rodziny „Amoris Laetitia” zainaugurowany zostanie w piatek 19 marca przez papieża Franciszeka

Redaktor | 16 Mar 09:48 W związku z Rokiem Rodziny „Amoris Laetitia”, który papież Franciszek zainauguruje już w piątek19 marca Rok Rodziny a który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas 10. Światowego Spotkania Rodzinz Ojcem Świętym w Rzymie . W diecezjach, w parafiach, w stowarzyszeniach iw ruchach kościelnych rodzin zostaną rozprowadzone pomoce, broszury, i dostęp do materiałów w internecie,...

Rok Rodziny – Amoris laetitia

kd | 12 Mar 19:41 Zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka i piątą rocznicą jego adhortacji apostolskiej 19 marca zainaugurowany zostanie Rok Rodziny – Amoris laetitia.