Cenne pamiątki dla Izby Pamięci Męczenników

Redaktor | 27 Sep 18:46 13 listów obozowych, korespondencja powojenna, dokumenty, książki, około 200 zdjęć i przedmioty należące do ks. Seweryna Tomczaka – to wszystko wzbogaciło zbiory Izby Pamięci Męczenników, która mieści się w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie

Redaktor | 24 Sep 06:58 „Jestem ogromnie wdzięczny, że zostaliśmy wyróżnieni i zobowiązani do jeszcze gorliwszej modlitwy o pokój, która trwa na całym świecie” – powiedział proboszcz parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy ks. Mirosław Pstrągowski. Wspólnota stała się kilkudniowym miejscem szczególnej modlitwy, podczas której wierni adorowali Najświętszy Sakrament w...

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie

Redaktor | 19 Sep 11:07 „Laudato si” – „Pochwalony bądź, Panie mój”. W duchu uwielbienia odbyły się XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie, które zostały zorganizowane przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy wspólnocie św. Andrzeja Boboli.

Jubileuszowa edycja Projektu Kostka

Redaktor | 19 Sep 10:53 „Do wyższych rzeczy jestem stworzony…” – to motto festiwalu Projekt Kostka, który po raz dziesiąty został zorganizowany w Złotowie.

Dzięki Maryi wracamy do Boga. Święto patronki diecezji [ZDJĘCIA]

Redaktor | 10 Sep 11:10 Człowiek musi zdobyć się na ogromną pokorę: uznać prawa rządzące rzeczywistością. Kpić z tych praw nie wolno, nie można nimi manipulować – mówił ks. biskup Jan Tyrawa podczas Mszy św. w katedrze. 8 września diecezja świętowała dzień swojej patronki.

Jak rozeznawać powołanie? Klerycy odpowiadają w filmach

Zosia Płachta | 1 Sep 16:20 Przez trwającą pandemię wiele planowanych na ten rok wydarzeń zostało odwołanych. Z tym problemem musiało się zmierzyć m.in. Wyższe Seminarium Duchowne w Bydgoszczy, które zawsze kilkakrotnie w ciągu roku organizowało rekolekcje powołaniowe, dzięki którym młodzi mężczyźni mogli rozeznać swoją drogę życiową. W tym roku rekolekcje nie odbyły się w tradycyjnej formie, ale...

Pobiegną do Maryi

Redaktor | 21 Aug 23:01 Między innymi w intencji ustania pandemii wyruszą pątnicy Biegowej Pielgrzymki Akademickiej. Z Fordonu na Jasną Górę – bez przerw – dotrą w niecałe dwa dni.