Jak rozeznawać powołanie? Klerycy odpowiadają w filmach

Zosia Płachta | 1 Sep 16:20 Przez trwającą pandemię wiele planowanych na ten rok wydarzeń zostało odwołanych. Z tym problemem musiało się zmierzyć m.in. Wyższe Seminarium Duchowne w Bydgoszczy, które zawsze kilkakrotnie w ciągu roku organizowało rekolekcje powołaniowe, dzięki którym młodzi mężczyźni mogli rozeznać swoją drogę życiową. W tym roku rekolekcje nie odbyły się w tradycyjnej formie, ale...

Pobiegną do Maryi

Redaktor | 21 Aug 23:01 Między innymi w intencji ustania pandemii wyruszą pątnicy Biegowej Pielgrzymki Akademickiej. Z Fordonu na Jasną Górę – bez przerw – dotrą w niecałe dwa dni.

Miasto kontra Kuria? Tym razem deszczówka

Jarosław Aleksander | 7 Aug 11:10 Kuria Diecezji Bydgoskiej wystosowała zarządzenie w sprawie opłat za tzw. Deszczówkę. Wysokość opłat jakie naliczyło miasto jest dyskusyjna dlatego nie zaleca się podpisywania umów przez parafie.

Bydgoska piegrzymka w drodze

Redaktor | 29 Jul 21:28 W wielu polskich diecezjach z powodu panującej pandemii odwołano tegoroczne pielgrzymki. Część parafii nie zrezygnowała jednak z wędrówki na Jasną Górę i zorganizowała pielgrzymki sztafetowe. Ich uczestnicy przechodzą jednodniowe odcinki pielgrzymkowej trasy, po czym wracają do domu, a następny odcinek kolejnego dnia przemierza kolejna grupa pielgrzymów.

Letni porządek Mszy Św. w bydgoskich parafiach

Redaktor | 14 Jul 14:11 Okres wakacji letnich to często zmiana godzin Mszy Świętych. Na ogół znika Msza o godzinie 15.00, często zastąpiona przez dodatkową Mszę wieczorną. Podajemy listę zmian na terenie miasta Bydgoszczy.