Aktywiści LGBT wychodzą z ukrycia

MP | 11 Aug 2020 Z powodu ukrycia przez sztab Trzaskowskiego tematów LGBT podczas kampanii prezydenckiej, doszło do paradoksu. Doszło do tego, że sztab Andrzeja Dudy „wywoływał wilka z lasu”, słusznie zresztą domniemując, że to jedynie taktyczny chwyt, mający zwieść wyborców tak zwanego „centrum”.

Polacy dla Kościoła na wschodzie

Jarosław Aleksander | 11 Aug 2020 Pandemia zakłóciła procesy gospodarcze. W trudnej sytuacji znalazło się wielu pracowników i przedsiębiorców. Także wspólnoty religijne odczuły skutki pandemii.

200 tys. marynarzy w tragicznej sytuacji

Jarosław Aleksander | 10 Aug 2020 Z powodu pandemii i zamykania granic w tym morskich na całym świecie ponad 200 tys. marynarzy nie może wrócić do swych domów. Wielu innych straciło środki do życia z powodu braku zleceń. Watykan upomina się o nich oraz oferuje pomoc.

Liberalizacja aborcji. Tym razem Włochy

Jarosław Aleksander | 10 Aug 2020 Włochy złagodziły prawo dotyczące aborcji farmakologicznej. Nowe zasady znoszą obowiązek hospitalizacji kobiety i wydłużają o dwa tygodnie możliwość dokonania aborcji farmakologicznej, z siódmego do dziewiątego tygodnia ciąży.

Św. Wawrzyniec – patron żniwiarzy

Jarosław Aleksander | 10 Aug 2020 Św. Wawrzyniec męczennik uznawany jest za patrona diakonów stałych oraz żniwiarzy. Co do tego ostatniego trwa spór bo o miano to aspiruje także św. Izydor.

Kobiety przy kasie Watykanu

Jarosław Aleksander | 8 Aug 2020 Papież Franciszek mianował 13 nowych członków Rady ds. Ekonomicznych. Wśród nich aż sześć świeckich kobiet.

Fatima dla wszystkich

Jarosław Aleksander | 4 Aug 2020 13 sierpnia odbędą się obchody 103. rocznicy objawień fatimskich. Z tej okazji sanktuarium przygotowało rekolekcje w trybie online.

Bon turystyczny także na rekolekcje

Jarosław Aleksander | 3 Aug 2020 W programie Polskiego Bonu Turystycznego mogą uczestniczyć także domy rekolekcyjne które świadczą usługi hotelarskie. Wiele z nich planuje z tej okazji specjalne pakiety rodzinne.