Muzea Watykańskie ponownie zamknięte z powodu pandemii

Redaktor | 5 Nov 18:00 Muzea Watykańskie będą znów zamknięte od czwartku do 3 grudnia - ogłosiło w środę biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Tym samym Watykan dostosował się do przepisów z dekretu rządu Włoch, w którym zarządzono zamknięcie muzeów w związku z eskalacją pandemii.

Dlaczego księża noszą sutannę ?

Redaktor | 5 Nov 17:58 Dzięki sutannie kapłan staje się dla świata widocznym znakiem szczególnej przynależności do Boga. Oczywiście „nie szata czyni człowieka”. Wiele zależy od stanu przyjaźni kapłana z Jezusem

Glesno – Parafia pw. św. Jadwigi

BR | 3 Nov 15:32 Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Święte obrazy - obrazy świętych

Redaktor | 3 Nov 15:31 Obrazy religijne są jedną z formą przedstawiania Boga, Matki Boskiej oraz Świętych. Bardzo stanowią one manifestację wiary i przywiązania do Boga. Wchodząc do domu, w którym znajdują się obrazy religijne z całą pewnością można stwierdzić, że jest to dom, w którym mieszkają ludzie wierzący. Oczywiście obrazy można zobaczyć też w kościołach i innych budynkach sakralnych....

Kadzidło i znicz

Redaktor | 31 Oct 20:09 Obchodzenie Dnia Zadusznego zaraz po uroczystości Wszystkich Świętych zwraca uwagę na prawdę wiary o świętych obcowaniu i powszechnym powołaniu do świętości.

Jak to jest z duszą u zwierząt

Redaktor | 31 Oct 20:05 Z upływem czasu dzieci próbują nawiązywać jakieś relacje „wyższego rządu” z żywymi istotami. I dlatego od etapu zajmowania się maskotkami przechodzą do etapu posiadania zwierząt. Wówczas to one stają się dla nich ważne. Opiekują się nimi, karmią je, wyprowadzają na spacer. Dla dzieci zwierzę jest ważnym elementem życia rodzinnego. I gdyby na tamtym etapie dziecko...

O. Alfons Kolbe „w krótkim czasie przeżył życia wiele”. Wybitny brat świętego.

Redaktor | 31 Oct 20:00 Zgasł w młodym wieku, bo w 34 roku życia, ale tyle zdziałał, że i do niego można by zastosować słowa Pisma św. „w krótkim czasie przeżył życia wiele”. W wielu dziedzinach wpływ jego był decydujący, stąd pamięć o nim zawsze jest świeża. Szereg rzeczy po nim zostało, kierunek wytyczony przez niego jest nieraz obowiązujący, w wielu zagadnieniach jeszcze...

O sensie modlitwy za zmarłych

Redaktor | 31 Oct 19:55 Gdyby Bóg nie chciał, aby żyjący modlili się za zmarłych, to by nam o tym powiedział, mówi ks. Wojciech Węgrzyniak.

Halloween? Nie, dziękuję!

Redaktor | 31 Oct 19:54 Czy katolik może obchodzić Halloween? To pytanie pojawia się pod koniec każdego października i kończy się w momencie uroczystości Wszystkich Świętych.

Duszpasterstwo młodych w czasach pandemii

Redaktor | 31 Oct 19:54 We wtorek 27 października w Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie odbyło się spotkanie w sprawie działalności wspólnot, ruchów i duszpasterstw młodzieżowych w naszej archidiecezji.

Orędzie prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

Redaktor | 31 Oct 19:53 W orędziu metropolita gnieźnieński przypomniał, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, której zalążek otrzymaliśmy w czasie chrztu świętego. Jego wzrost „zależny jest od Bożej łaski, ale także od naszej odpowiedzi, od życia z Nim i w Nim”.