Kresy północne - Litwa [DEBATA]

Redaktor | 30 Dec 21:39 Kresy północne Litwa - o Wilnie jakie z lat 90'siątych pamięta opowiada Katarzyna Burczyk - przewodnik turystyczny, podróżniczka, nauczyciel potomek polskich wilniuków

Kresy północne - Wilno [DEBATA]

Redaktor | 30 Dec 21:36 Kresy północne - Wilno - zew krwi i wspomnień rodzinnych Edwarda Małachowskiego - twórcy Kalendarium Historycznego Wilna.

Wiara w Kulturze i Sztuce - część 3 [DEBATA]

Redaktor | 30 Dec 16:49 Wiara w Kulturze i Sztuce - część 3. - debata i rozmowa z galernikami p. Janem Kają i p. Jackiem Solińskim, artystami i propagatorami kultury i sztuki, właścicielami Galerii Autorskiej, na temat - sztuka chrześcijańska i sakralna tworzona przez bydgoszczan i mieszkańców województwa na przestrzeni wieków oraz w czasach nam współczesnych.

Wiara w Kulturze i Sztuce - część 2 [DEBATA]

Redaktor | 30 Dec 16:48 Wiara w Kulturze i Sztuce - część 2. - debata i rozmowa z galernikami p. Janem Kają i p. Jackiem Solińskim artystami i propagatorami kultury i sztuki, właścicielami Galerii Autorskiej, na temat roli Prawdy-Dobra-Piękna w monumentalnych dziełach obiektów kultury jako dorobku życia bydgoskiego wizjonera Andrzeja Szwalbego w nawiązaniu do ROKU SZWALBEGO AD 2023

Wiara w Kulturze i Sztuce - część 1 [DEBATA]

Redaktor | 30 Dec 16:48 Wiara w Kulturze i Sztuce - część 1. - debata i rozmowa z galernikami p. Janem Kają i p. Jackiem Solińskim artystami i propagatorami kultury i sztuki, właścicielami Galerii Autorskiej na temat Platonowskiej Triady (Veritas - Bonum- Pulchrum) w sztuce chrześcijańskiej i sakralnej.

Od upadku do odbudowy [KSIĄŻKA]

MP | 13 Dec 2022 Poniżej publikujemy fragmenty recenzji Piotra Chrzanowskiego, dotyczącej książki Johna Seniora, Upadek i odbudowa kultury chrześcijańskiej, w tłum. T. Milcarek, T. Biały, Biblioteka Christianitas, Dębogóra 2021. Recenzja ukazała się w miesięczniku „Nowe Książki” 11/2022.

Produkcja bydgoszczan o Wyszyńskim oficjalnym filmem beatyfikacji!

mk | 4 Aug 2021 Obraz „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w reżyserii bydgoszczanina Tadeusza Syki będzie oficjalnym filmem beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Decyzję, podjętą „z uwagi na walory historyczne i kulturalne” produkcji, przekazano 2 sierpnia.

Dom Polski: komunikat

kd | 27 Mar 2021 W związku z wchodzącymi w życie nowymi obostrzeniami pandemicznymi zmianie ulega forma prezentacji III Stacji Drogi Krzyżowej zaplanowanej na 28 marca.