Kim jest nowy biskup diecezji bydgoskiej? [PRZEGLĄD INTERNETU]

MP | 24 Sep 11:18 Wiadomość o nominacji biskupa Krzysztofa Włodarczyka na ordynariusza bydgoskiego ogłoszono 21 września w samo południe. I natychmiast bydgoszczanie zaczęli się zastanawiać, kim jest ich nowy pasterz, człowiek, od którego za Bożym pozwoleniem w najbliższych latach będzie zależało, jaki kształt przybierze życie katolickie na naszej ziemi. 

Relikwie i ikona św. Ignacego jeszcze do piątku w Bydgoszczy

Marta Kocoń | 23 Sep 13:04 – W dniu św. Stanisława Kostki przybywa do naszej świątyni św. Ignacy. Różniło ich wiele: wiek, kraj pochodzenia, przebyta droga, ale najpiękniej określają ich słowa: ojciec i syn duchowny – mówił w sobotę (18 września) ojciec Bogusław Choma. W kościele jezuitów w Bydgoszczy tego dnia przywitano ikonę i relikwie św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu.

Biskup Śmigiel: Kościół musi zachowywać to, co jest niezmienne, co jest jego filarem

Marta Kocoń | 10 Sep 06:10 – Jesteśmy tak przywiązani do naszego świeckiego stylu życia, że zamiast szukać pomocy w wierze w Boga, i odnowie moralnej, wolimy za wszelką cenę bronić naszej urojonej wolności, która tak naprawdę jest niewolą konsumpcji, mass mediów – mówił bp Wiesław Śmigiel. W środę (8 września) przewodniczył uroczystościom odpustowym w bydgoskiej katedrze.

Produkcja bydgoszczan o Wyszyńskim oficjalnym filmem beatyfikacji!

mk | 4 Aug 13:42 Obraz „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” w reżyserii bydgoszczanina Tadeusza Syki będzie oficjalnym filmem beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Decyzję, podjętą „z uwagi na walory historyczne i kulturalne” produkcji, przekazano 2 sierpnia.

Co chciałbym powiedzieć papieżowi Franciszkowi [KOMENTARZ]

Redaktor | 2 Aug 10:44 Ponad dwa tygodnie temu papież Franciszek opublikował swoje motu proprio Traditionis custodes. Jest to akt prawny Stolicy Apostolskiej, na który być może ogromna większość katolików zareaguje jedynie wzruszeniem ramion. A szkoda, bo jak postaram się niżej pokazać, rzecz dotyczy samego serca wiary katolickiej, serca i źródła (fons et culmen), jak to mówiła konstytucja Sacrosanctum...

Bydgoszczanie twórcami fabularnego filmu o Wyszyńskim

Redaktor | 2 Aug 10:34 „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” – to roboczy tytuł produkcji braci Syków poświęcanej Stefanowi Wyszyńskiemu. 17 lipca w Operze Nova można było obserwować pracę bydgoskiej Orkiestry Wojskowej i muzyków opery, nagrywających ścieżkę do filmu.