Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Zosia Płachta | 14 Aug 22:14 Dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny został ogłoszony 1 listopada 1950 r. przez papieża Piusa XII, jednak święta ku czci wniebowzięcia lub zaśnięcia Marii Panny obchodzono już wcześniej w różnych częściach świata.

Spotkanie w Taize odwołane

Jarosław Aleksander | 14 Aug 14:05 Kolejne spotkanie młodych w Taize miało odbyć się pod koniec roku w Turynie. Sytuacja pandemiczna zmusiła organizatorów do odwołania wydarzenia.

Papież o „Cudzie nad Wisłą”

Jarosław Aleksander | 14 Aug 11:58 Podczas środowej Audiencji Generalnej Ojciec Święty Franciszek nawiązał do zbliżającego się święta 15 sierpnia.

Patron naszych trudnych czasów. Wspomnienie św. Maksymiliana

Zosia Płachta | 13 Aug 21:52 14 sierpnia 1941 roku w bunkrze głodowym, w wyniku zastrzyku fenolem zmarł Maksymilian Maria Kolbe. Właśnie w tym dniu co roku w Kościele Katolickim wspominamy świętego Maksymiliana. Jego postać kojarzona jest przede wszystkim z heroiczną decyzją, której dokonał w obozie koncentracyjnym poświęcając życie za współwięźnia. Warto jednak pamiętać, że w całym swoim życiu Kolbe...

Kto zastąpi abp Głodzia

Jarosław Aleksander | 12 Aug 14:44 Trwają spekulację nad następcą Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. 13 sierpnia abp kończy 75 lat i prawdopodobnie zostanie przeniesiony na emeryturę.