Biskup Tyrawa: Spory polityczne mają być rozwiązywane w oparciu o prawdę, a nie większość głosów [HOMILIA]

mk | 4 May 2021 – U podstaw prawa leży pytanie o źródła prawa i tu odkrywa się prawdę, że większość to jeszcze za mało. Tak uzasadniano nielegalność prawa w systemach totalitarnych czy systemach nazistowskich, że właśnie większość takie prawa uchwaliła – mówił ks. bp Jan Tyrawa w kazaniu w uroczystość NMP Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Odkrywali chorał gregoriański

mk | 2 May 2021 Od 23 do 24 kwietnia trwała w Bydgoszczy konferencja poświęcona muzyce sakralnej. Jej zwieńczeniem była Msza św. w kościele pw. NSPJ, odprawiona w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

„Wyrok na niewinnych”, czyli jak zalegalizowano aborcję [RECENZJA]

Redaktor | 2 May 2021 – Film ukazuje kulisy manipulacji, która doprowadziła do przekonania opinii publicznej i, w konsekwencji, sędziów Sądu Najwyższego, o społecznym poparciu dla liberalizacji antyaborcyjnego prawa – pisze Mateusz Soliński. W połowie kwietnia miała miejsce polska premiera filmu „Wyrok na niewinnych. Sprawa Roe przeciw Wade” (ang. „Roe v. Wade”).

Caritas pomaga seniorom. Rozdał już 20 tysięcy kopert życia

kd | 1 May 2021 Działania pod tytułem „Koperta życia Caritas” skierowane są przede wszystkim do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych niepełnosprawnych oraz do ich opiekunów a pośrednio dla ratowników medycznych wzywanych w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia seniora - informuje Caritas.