Mężczyźni szli w procesji różańcowej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 5 Oct 2020 Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy odbył się już po raz 11. W pierwszą sobotę października mężczyźni modlili się, wynagradzając Maryi wyrządzone Jej zniewagi. Prosili także w intencji swoich rodzin i miasta.

Najważniejsza polityka [POWĘSKI NA NIEDZIELĘ]

MP | 4 Oct 2020 Wracamy dziś do motywu winnicy. Kilka tygodni temu już rozważaliśmy ten obraz. Dziś w zreformowanej liturgii inna jest o niej przypowieść i nawiązują do tego porównania prawie wszystkie czytania: najpierw lekcja z proroka Izajasza, potem Psalm 79/80 i na koniec Ewangelia.

Błogosławiony patron internetu

Jarosław Aleksander | 3 Oct 2020 Na 10 października wyznaczono datę beatyfikacji Carla Acutisa. Przedwcześnie zmarły 15-latek, znawca i miłośnik komputerów już dziś nazywany jest patronem internetu i internautów.

Kolędy nie będzie?! Są decyzje

Jarosław Aleksander | 2 Oct 2020 Decyzje w sprawie wizyt duszpasterskich tak zwanej kolędy mają podejmować ordynariusze poszczególnych diecezji. Póki co nie ma odgórnego zalecenia Episkopatu. Są jednak już pierwsze decyzje.

„Totus Tuus!” czyli XX Dzień Papieski

BR | 30 Sep 2020 W niedzielę, 11 października obchodzony będzie XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój). To szczególny czas dla wszystkich Polaków oraz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Kardynał Sodano – 70 lat kapłaństwa

Jarosław Aleksander | 24 Sep 2020 Papież Franciszek wyraził wdzięczność kardynałowi Angelo Sodano w 70-lecie jego posługi kapłańskiej. Ta wyjątkowa postać która kształtowała politykę Watykanu przez długie lata jest szczególnie związana z osobą św. Jana Pawła II.

W ten sposób zostanie nam ujawniona tajemnica życia [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 23 Sep 2020 „Gdy dusza odwróci się od zła z pomocą bojaźni Bożej oraz otworzy się na szlachetne dążenia dzięki darowi pobożności, doświadcza potrzeby dowiedzenia się, jakimi środkami unikać tego, co budzi bojaźń, i odnaleźć to, co należy kochać” — pisze benedyktyn, Dom Prosper Guéranger, o darze umiejętności, zwanym też darem wiedzy.