Diecezjalne rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych była „Eucharystia – autostrada do nieba z bł. Carlo Acutisem” - online.

Redaktor | 25 Mar 2021 Zeszłoroczne rekolekcje wielkopostne dla szkół zostały odwołane z uwagi na pandemię. Kuria dość wcześnie wyciągnęła wnioski z tego przykrego doświadczenia, intensywnie myślano co zrobić, aby nie powtórzyła się zeszłoroczna sytuacja. W projekcie brało udział wielu księży, katechetów, kleryków seminarium oraz młodzież i dzieci – pieczę nad projektem sprawował...

Dziecięce Graffiti świętowało Dzień Osób z Zespołem Downa [ZDJĘCIA]

Redaktor | 22 Mar 2021 – Jest to wielkie święto, największe w naszym kalendarzu rocznym, które obchodzimy z radością, z wdzięcznością za życie naszych dzieci. W tym roku jest ono obchodzone w ograniczonej formie ze względu na pandemię – powiedział Piotr Częstochowski, twórca Dziecięcego Graffiti.

Bóg się ukrył [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 22 Mar 2021 W przeciwieństwie do islamu, który twierdzi, że istnienie Allaha jest czymś tak oczywistym, jak istnienie Słońca, katolicka teologia zmaga się z problemem ukrycia Boga. Bóg niejako ukrywa się przed ludźmi. Owszem, daje się poznać, ale w sposób wciąż niedający całkowitej pewności, wciąż za zasłoną - pisze Maksymilian Powęski.

19 marca święto św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Redaktor | 19 Mar 2021 Dnia 19 marca przypada święto św. Józefa oblubieńca Maryi. Św. Józef, który był głowy Świętej Rodziny. Pochodził on z królewskiego rodu Dawida, był cieślą, i utrzymywał siebie i swoją rodzinę dzięki ciężkiej fizycznej w drewnie, metalu oraz kamieniu. Chrystusa. Obecnie jest patronem Kościoła Powszechnego.

Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Redaktor | 17 Mar 2021 Diecezja Bydgoska i Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zorganizowali rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.. Rekolekcje odbywają się od 11-27 marca. Zapisać się i wziąć udział można pod linkiem: https://liturgicznabydgoszcz.pl/rekolekcje-nadzwyczajnych-szafarzy-komunii-swietej. Uczestnictwo w rekolekcjach jest warunkiem przedłużenia upoważnienia do pełnienia funkcji...