Szczególny dzień dla sióstr loretanek. Kim są?

Redaktor | 10 Dec 2020 10 grudnia w Kościele obchodzimy wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Tego dnia warto wspomnieć o siostrach loretankach, których dewiza brzmi „Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony”.

Chrystusa chciałem głosić jak mój proboszcz [ROZMOWA]

Jarosław Aleksander | 30 Nov 2020 Przez 32 lata byłem tu proboszczem. Wiedziałem, że na Szwederowie mieszkają ludzie głęboko kochający Kościół i ojczyznę – mówi ks. prałat Władysław Mielcarek, najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej, wieloletni proboszcz parafii na Ugorach, w rozmowie z Jarosławem A. Trześniewskim.

Gdy rozum śpi, budzą się demony [ANALIZA MAKSYMILIANA POWĘSKIEGO]

Redaktor | 30 Nov 2020 W całym ciągu ludzkiego istnienia nie ma innego momentu, który mógłby być uznany za przełom, za powstanie człowieka, niż moment poczęcia - pisze Maksymilian Powęski. W momencie połączenia komórki mężczyzny i kobiety powstaje nowy organizm, z własnym kodem genetycznym.

Adwentowa kawka? Takie rzeczy tylko w Bydgoszczy

Redaktor | 29 Nov 2020 „Adwentowa kawa” to nazwa inicjatywy Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Bydgoszczy. Akcja ma na celu wsłuchanie się w codzienne rozważania i przygotowanie do Bożego Narodzenia.