Tajemnica nieprawości wobec tajemnicy wiary

MP | 3 Apr 2021 Wczoraj, w Wielki Piątek, na drzwiach Domu Polskiego w Bydgoszczy pojawiły się plakaty z obrazami i napisami znieważającymi Krzyż święty, wiarę katolicką i duchowieństwo naszego Kościoła. Nakleili je nieznani sprawcy, można jednak przypuszczać, że data nie została wybrana przypadkowo.

Misterium Męki Pańskiej w Polskim Radiu PiK

mk | 2 Apr 2021 „Jestem z wami” to tytuł XX Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Z powodu pandemii przybrało formę słuchowiska, które zaprezentowano w parafiach diecezji bydgoskiej. W Wielką Sobotę będzie je można usłyszeć w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw.

Zwyczajne nadzwyczajnie wykonywać [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

MP | 31 Mar 2021 Kiedy św. Maksymilian Kolbe złożył swoją ofiarę z życia w obozie w Auschwitz, to sądzę, że niektórzy bezpośredni świadkowie już byli pewni, że dokonuje się coś niesamowitego, co nie wynika z ludzkiej siły i ludzkich możliwości, a co może jedynie wtedy się zdarzyć, gdy ludzkie decyzje wyrastają jak gałązki z korzenia zanurzonego głęboko w rzeczywistości nie z tego...

Episkopat apeluje o poważne traktowanie zaleceń sanitarnych w kościołach

mk | 26 Mar 2021 W związku z rosnącą liczbą zachorowań, mając na uwadze zdrowie i życie Polaków – zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

Misterium Męki Pańskiej jako podcast w formie słuchowiska

Redaktor | 26 Mar 2021 Zeszłoroczna pandemia spowodowała odwołanie Misterium Męki Pańskiej w bydgoskiej Dolinie Śmierci. Podobnie jak rok temu i teraz nie można się spotkać się z widzami w Dolinie Śmierci, by w tradycyjnej formie wspólnie przeżyć ten szczególny czas. Dlatego organizatorzy tego ogromnego przedsięwzięcia, wychodzą z propozycją zrealizowania XX Misterium Męki Pańskie pt „Jestem...