Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 17 Feb 2021 Ktoś oburzał się w rozmowie ze mną, że skoro ksiądz biskup twierdzi, że winna [złu] jest wolność, to znaczy, że jest zwolennikiem odbierania człowiekowi wolności. Ten punkt domaga się wyjaśnienia - pisze Maksymilian Powęski, w nawiązaniu do listu bydgoskiego ordynariusza na Wielki Post.

List biskupa Jana Tyrawy na Wielki Post

Redaktor | 15 Feb 2021 Z problemem zła podczas pandemii ujawnił się drugi problem, z którym wchodzimy w Wielki Post; obyśmy ten problem chcieli omodlić i przy pomocy łaski Bożej właściwie rozwiązać. Tym problemem jest samotność człowieka, który odszedł od Boga - pisze ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa, w liście na Wielki Post.

Namaszczenie chorych to nie ibuprom

Redaktor | 11 Feb 2021 Jako katolicy wierzymy głęboko, że łaski Bożej, która do zbawienia jest człowiekowi koniecznie potrzebna, udziela Pan Bóg przez widzialne znaki, którymi są sakramenty święte ustanowione przez Zbawiciela. 

Uzasadnienie wyroku TK w sprawie aborcji opublikowane!

mk | 27 Jan 2021 27 stycznia Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do wyroku dotyczącego aborcji eugenicznej. - Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw - przekazało Centrum Informacyjne Rządu.