Matki Bożej z Góry Karmel - 16 lipca

Redaktor | 15 Jul 14:12 16 lipca Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Objawienia, które otrzymał w 1251 roku święty Szymon Stock, zapoczątkowały istnienie niezwykłego ruchu, który skupia miliony ludzi na całym świecie.

Nie lękajcie się… wahadła

MP | 15 Jul 13:19 W sejmie w połowie kwietnia, w środku zarazy, rozważany był obywatelski projekt ustawy o zakazie aborcji eugenicznej. Dziś, gdy opadają emocje związane z kampanią wyborczą, warto do tego wrócić.

Letni porządek Mszy Św. w bydgoskich parafiach

Redaktor | 14 Jul 14:11 Okres wakacji letnich to często zmiana godzin Mszy Świętych. Na ogół znika Msza o godzinie 15.00, często zastąpiona przez dodatkową Mszę wieczorną. Podajemy listę zmian na terenie miasta Bydgoszczy.

Prezydent Turcji zmienia historię! Koniec symbolu chrześcijaństwa

Jarosław Aleksander | 13 Jul 14:06 Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan zmierzający do władzy z pogranicza autorytaryzmu i dyktatury podpisał dekret przekształcający muzeum Hagia Sophia w meczet. Świątynia o 1500 letniej historii ma być wymazany z kart dziejów kultury chrześcijańskiej.

Duda, Trzaskowski. Liczy się każdy głos

Jarosław Aleksander | 12 Jul 19:05 Wynik wyborczy jest wciąż otwarty ale wyniki z godziny 21.00 póki co Prezydent Andrzej Duda ma przewagę 0.9% głosów. Wybory te pokazały jak jesteśmy blisko progu za którym wartości tradycyjne zostaną antywartościami a „nowoczesne” antyrodzinne wypaczone poglądy i pomysły staną się obowiązującą „racją stanu”. Już nie Polską ale marginalnych środowisk i obcych...

Kardynał skazany za pedofilie. Zapiski z celi

Jarosław Aleksander | 12 Jul 13:47 Kardynał George Pell skazany a następnie uniewinniony za czyny seksualne wobec nieletnich wspomina swoje 400 dni spędzonych za kratami. „Mój czas w więzieniu” to jego tekst opublikowany w amerykańskim piśmie „First Things”.

Śpiewacy na ślubach tylko z certyfikatem

Jarosław Aleksander | 11 Jul 13:47 Problem repertuaru dobieranego spoza kanonu uznanego przez kościół i dyskusyjny poziom wykonawczy chce rozwiązać diecezja płocka. Wprowadza kursy i zaświadczenia dla osób śpiewających na ślubach.