Polacy dla Kościoła na wschodzie

Jarosław Aleksander | 11 Aug 13:47 Pandemia zakłóciła procesy gospodarcze. W trudnej sytuacji znalazło się wielu pracowników i przedsiębiorców. Także wspólnoty religijne odczuły skutki pandemii.

Mistycyzm radykalny. Św. Klara

Jarosław Aleksander | 11 Aug 07:13 Klara urodziła się w 1194 roku. Mimo nalegań rodziny poszła drogą wiary wzorując się na św. Franciszku.

Św. Wawrzyniec – patron żniwiarzy

Jarosław Aleksander | 10 Aug 12:11 Św. Wawrzyniec męczennik uznawany jest za patrona diakonów stałych oraz żniwiarzy. Co do tego ostatniego trwa spór bo o miano to aspiruje także św. Izydor.

Głos z Bejrutu. Pomóżcie nam zostać

Jarosław Aleksander | 9 Aug 15:09 „Bliski Wschód nie może stracić obecności chrześcijan” – alarmuje ks. Marwan Moawod, posługujący w Bejrucie. Eksplozja może zostać wykorzystana jako pretekst do eksodusu chrześcijan z Libanu.

Czy diabeł jest kobietą? [KSIĄŻKA]

MP | 9 Aug 06:42 Obiecałem w poniedziałek, że napiszę o książce „Oczy Ireny”, którą przeczytałem jednym tchem. Tę powieść Jeana Raspaila, zmarłego kilka tygodni temu francuskiego wizjonera, czyta się lekko i przyjemnie, bo jest to romans z elementami thrillera. Ale uważny czytelnik bez trudu zauważy, że dzieło to ma swoje warstwy głębsze.