Różaniec do Granic Nieba: „Zło dobrem zwyciężaj”

Jarosław Aleksander | 31 Oct 19:39 Od jutra do 8 listopada w ramach Różańca do Granic Nieba modlitwę połączoną z przyjęciem dziecka nienarodzonego do rodziny oraz pokutę podejmuje również parafia św. Wojciecha BM w Częstochowie. W dniach 2-8 listopada w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu wspólna modlitwa o godz. 10.

Zmarł biskup Józef Zawitkowski

Redaktor | 29 Oct 16:16 W czwartek (29 października) w wieku 81 lat zmarł ks. bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej. Był znanym kaznodzieją, autorem pieśni kościelnych, poetą.

Napis „zaraza” na ścianie bydgoskiej Bazyliki. Młodzi katolicy reagują

Redaktor | 26 Oct 12:38 Ostatnie dni przebiegają pod znakiem agresywnych protestów lewicowych bojówek domagających się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. W miniony weekend aktywiści zakłócali Msze Święte oraz inne nabożeństwa, a także dewastowali wiele obiektów sakralnych w całej Polsce. Na murach bydgoskiej Bazyliki pojawił się czerwony napis „zaraza”.

Antygona jest kobietą! [FELIETON]

Redaktor | 23 Oct 11:44 W „Antygonie” chodzi o wszystkie zasadnicze prawa nienegocjowalne, których żadnego człowieka pozbawić nie wolno. Takim prawem jest prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci - pisze Maksymilian Powęski.