Między karnawałem a Postem [LITURGIA]

MP | 27 Jan 20:25 Przełom stycznia i lutego to czas, w którym oczekiwanie na wiosnę zaczyna się w męczący sposób dłużyć. Toteż każdy promień słońca przebłyskujący w tym czasie przez oponę chmur, przywodzi na myśl skracający się czas, który nas jeszcze dzieli od ciepłych dni i zielonych ogrodów.

Wspomnienie o ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim

Redaktor | 17 Jan 14:07 Świętej pamięci Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski właściwie nazywał się Tadeusz Zaleski, a drugie nazwisko dopisywał upamiętniając w ten sposób swoją matkę, Teresę Zaleską z domu Isakowicz. Była ona Ormianką z pochodzenia, jednak z wyboru Polką, a z wykształcenia polonistką. Ojciec również był filologiem.

Spotkanie kolędowe Civitas Christiana

Redaktor | 16 Jan 10:09 Spotkanie Kolędowe Stowarzyszenia Civitas Christiana. Gośćmi specjalnym kolędowania z Civitas Christiana, które odbyło się w CEF byli m. innymi JE Ks. biskup Krzysztof Włodarczyk, Piotr Hoffman dyr. Stowarzyszenia oraz dyr. CEF Paweł Hoppe.

Z motyką na Słońce? [FELIETON]

MP | 3 Dec 11:20 W jednej z niezliczonych internetowych dyskusji, ktoś po raz tysiąc pierwszy, a może po raz milion drugi, napisał, że dziś, by przekonać ludzi o konieczności ochrony życia, należy zmienić narrację.

Jeszcze o „in vitro” [FELIETON]

MP | 27 Nov 13:17 Może budzić pewne zdziwienie fakt, że politycy znani skądinąd z umiarkowanie konserwatywnych i generalnie prochrześcijańskich poglądów, często skłaniają się ku poparciu ustawowych rozwiązań nie tylko umożliwiających, ale aktywnie promujących zapłodnienie pozaustrojowe.

Trąba groźnym zabrzmi tonem...

MP | 2 Nov 07:55 Tak się przyjęło w naszych czasach, że w okolicach 1 listopada chodzimy do filharmonii na Requiem. I zazwyczaj jest to Requiem Mozarta. Utwór ten spopularyzowany został głównie dzięki słynnemu filmowi Milosa Formana „Amadeusz”. Zostawimy tu zupełnie na boku to ile w tym filmie jest prawdy, a ile fikcji, bo też nie o Mozarta nawet tu chodzi (a Requiem w Filharmonii Pomorskiej mamy...

Bydgoszcz na Camino de Santiago – uroczyste otwarcie Drogi Bydgoskiej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 25 Oct 09:51 W sobotę, 28 października zapraszamy na uroczyste otwarcie Bydgoskiej Drogi świętego Jakuba, która jest częścią Camino de Santiago. Wydarzenie rozpocznie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka o godz. 11.00 w Bazylice św. Wincentego à Paulo. Zaraz po Mszy świętej oficjalne otwarcie szlaku i konferencja „Camino znaczy droga”. Po tych wydarzeniach...