Wydarzenia
Święci Apostołowie Piotr i Paweł - patron dnia (29.06)
Redaktor | 29 Jun 2021 Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem nie dlatego, aby równał go w prymacie z pierwszym zastępcą Chrystusa. Wspólne święto obu Apostołów miało podkreślać, że relikwie obu Apostołów Chrystusa spoczywają w Rzymie jak i to, że obaj mieli zginąć męczeńską śmiercią właśnie 29 czerwca - patroni dnia 29.06Bp Zbigniew Kiernikowski złożył rezygnację z funkcji ordynariusza legnickiego
kd | 28 Jun 2021 Decyzja o rezygnacji bp. Zbigniewa Kiernikowskiego ma związek ze stwierdzeniem jego zaniedbań w sprawie o wykorzystywanie seksualne dzieci, którego dopuścił się podległy biskupowi ksiądz.Święty Ireneusz, biskup i męczennik - patron dnia (28.06)
Redaktor | 28 Jun 2021 Św. Ireneusz urodził się około 130 r. w Smyrnie w dzisiejszym Izmirze w Turcji, był on uczniem tamtejszego biskupa, św. Polikarpa, który był uczniem św. Jana Apostoła. Ireneusz pochowany został zamordowany w Lyonie, i tam też w kościele św. Jana (dziś jego imienia) został pochowany - patron dnia 28.06Święta Emma z Gurk, wdowa - patron dnia (27.06)
Redaktor | 27 Jun 2021 Św. Emma (Hemma) urodziła się w hrabiowskiej rodzinie Friesach-Zeltschach w Karyntii koło roku 980. Poślubiona została ją z przedstawicielem tamtejszego rycerstwa, Wilhelmem, hrabią Sann. Św. Emma zmarła w Gurk 29 czerwca 1045 r.- patron dnia 28.06Święci męczennicy Jan i Paweł - patron dnia (26.06)
Redaktor | 26 Jun 2021 Święci Jan i Paweł byli braćmi. Byli wysokimi urzędnikami na dworze cesarza Konstancji i Heleny młodszej córek cesarza Konstantyna Wielkiego. Za odmowę uczczenia Jowisza cesarz kazał ich zgładzić w mrokach nocy w ich własnym domu w dniu 26 czerwca 362 r. - patron dnia 25.06Święty Wilhelm z Vercelli, opat - patron dnia (25.06)
Redaktor | 25 Jun 2021 Św. Wilhelm urodził się w roku 1085 w znakomitej rodzinie z Vercelli. Habit zakonny przywdział mając zaledwie 15 lat. Jego rodzice bardzo wcześniej zmarli. Wilhelm wyruszył na pielgrzymkę w celu nawiedzenia najgłośniejszych za jego czasów miejsc świętych w tym do Hiszpanii do groby św. Jakuba Apostoła w Compostella. Założył wiele klasztorów, był opatem. Święty Wilhelm ,...Święty Jan Chrzciciel - patron dnia (24.06)
Redaktor | 24 Jun 2021 Imię Jan jest pochodzenia hebrajskiego i oznacza tyle, co "Bóg jest łaskawy". Jan Chrzciciel urodził się jako syn kapłana Zachariasza i Elżbiety (Łk 1, 5-80). Jego narodzenie z wcześniej bezpłodnej Elżbiety i szczególne posłannictwo zwiastował Zachariaszowi archanioł Gabriel, kiedy Zachariasz jako kapłan okadzał ołtarz w świątyni (Łk 1, 8-17). Jan rzekł do króla Hroda "Nie...Święty Józef Cafasso, prezbiter - patron dnia (23.06)
Redaktor | 23 Jun 2021 Józef Cafasso urodził się 15 stycznia 1811 r w Castelnuovo d'Asti we włoskim Piemoncie. Wychowany był w duchu głębokiej wiary. Po ukończeniu szkoły średniej, Józef udał się do miejscowego niższego seminarium e Chieri, a później do Turynu na studia teologiczne. Święty Józef Cafasso zmarł po krótkiej chorobie w dniu 23 czerwca 1860 r. mając zaledwie 49 lat. - patron dnia...Jubileusz na Piaskach. 20 lat temu poświęcono Sanktuarium Zawierzenia [GALERIA]
Marta Kocoń | 23 Jun 2021 – Przepiękna historia tego miejsca jest dowodem na to, że jeśli zatroszczymy się o Królestwo Boże, jego sprawiedliwość, to wszystko inne będzie nam przydane – mówił o. Arkadiusz Sosna ISchP. W sobotę (19 czerwca) uczczono jubileusz poświęcenia Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach.Święty Paulin z Noli, biskup - patron dnia (22.06)
Redaktor | 22 Jun 2021 Święty Paulin z Noli (naprawdę nazywał się Pontius Meropius Anicius Paulinus) urodził się w 353 r. w pobliżu Bordeaux. Był on potomkiem możnego rodu patrycjuszy. Zalicza się go do grona mędrców, którzy tworzyli zręby wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa. Święty Paulin zmarł 22 czerwca 431 r w Noli. - patron dnia 21.06Święty Alojzy Gonzaga, zakonnik - patron dnia (21.06)
Redaktor | 21 Jun 2021 Św. Alojzy urodził się w rodzinie szlacheckiej w Mantui w dniu 9 marca 1568 r. będąc najstarszym z ośmiu synów margrabiego Ferdynanda di Castiglione. Wyczerpany studiami i umartwieniami organizm kleryka uległ zarazie. Alojzy zmarł jako kleryk, bez święceń kapłańskich, 21 czerwca 1591 r. w wieku zaledwie 23 lat. - patron dnia 21.06Błogosławiona Benigna, dziewica i męczennica - patron dnia (20.06)
Redaktor | 20 Jun 2021 Błogosławiona Benigna z Wrocławia pochodziła najprawdopodobniej z Kujaw, prawdopodobnie urodziła się w rodzinie rycerskiej. Benigna była mniszką klasztoru cysterskiego w Trzebnicy. Zginęła z rąk tatarskich podczas najazdów w 1241 lub 1259 roku. . - patron dnia 20.06Zmiany personalne wśród księży diecezji bydgoskiej
kd | 19 Jun 2021 Biskup Wiesław Śmigiel zatwierdził listę zmian wśród księży bydgoskiej diecezji.Święty Romuald z Camaldoli, opat - patron dnia (19.06)
Redaktor | 19 Jun 2021 Kiedy była jeszcze małym dzieckiem, pobożni rodzice oddali ją ówczesnym zwyczajem na nauki i wychowanie do klasztoru benedyktynek w Schönau nad Renem w Hesji w Niemczech. Tam też pozostała na zawsze. - patron dnia 19.06Najczęściej czytane
Zanim były media, było Słowo. Franciszek Salezy i odpowiedzialność komunikacji
Wydarzenia
24 Jan 09:57
Wykład o wierze i nauce już jutro! Wygłosi go ksiądz biskup senior Jan Tyrawa
Wydarzenia
21 Jan 12:47
Wraca spór o dawną Mszę. Stowarzyszenie Una voce odpowiada na pismo kardynała Roche’a
Wydarzenia
16 Jan 10:27
Polecane
Reguła dnia – 2026-02-03
Liturgia
Wczoraj 12:00
Reguła dnia – 2026-02-02
Liturgia
2 Feb 12:00
Chcą iść do przodu z o. Janem Górą! Niezwykłe spotkanie w najbliższą sobotę
Wydarzenia
2 Feb 10:21
Reguła dnia – 2026-02-01
Liturgia
1 Feb 12:00
Kazanie na Górze bez uproszczeń. Osiem błogosławieństw w świetle Ojców Kościoła
Liturgia
1 Feb 09:41
Reguła dnia – 2026-01-31
Liturgia
31 Jan 12:00