Koniec legalnego zabijania chorych dzieci. Trybunał ogłosił wyrok

Marta Kocoń | 22 Oct 15:20 Aborcja ze względu na podejrzenie nieuleczalnej choroby lub upośledzenia jest niezgodna Konstytucją RP - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Skarga w sprawie dopuszczalności aborcji na podstawie przesłanki eugenicznej była rozpatrywana 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Dziesięciolecie organisty

Redaktor | 21 Oct 20:23 Dzisiaj mija 10 lat pracy Michała Kołodzieja w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Dużo się w tym czasie wydarzyło... Udało się przeprowadzić kompleksową renowację organów, przywracając im pierwotne, postromantyczne brzmienie z 1912 r.

Misyjne czuwanie u duchaczy

Redaktor | 21 Oct 19:48 Czuwanie Misyjne „Oto ja, poślij mnie!” odbyło się w duchackim kościele rektorskim w Bydgoszczy w sobotę 17 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, czyli Niedzieli Misyjnej inaugurującej kolejny Tydzień Misyjny w Życiu Kościoła.

Oburzenie w Indiach z powodu aresztowania jezuity

Redaktor | 20 Oct 19:15 W różnych miastach Indii odbywają się manifestacje w obronie ks. Stana Swamy, hinduskiego jezuity, który został aresztowany pod zarzutem wspierania maoistycznych rebeliantów. W rzeczywistości 84-letni kapłan występował w obronie plemiennych ludów, które są wydziedziczane ze swych ziem – czytamy na stronie VaticanNews.

Wystawa poświęcona ojcu Józefowi Andraszowi SJ

Redaktor | 20 Oct 19:13 Muzeum Diecezjalne w Tarnowie, zaprasza na wystawę pt. o. Józef Andrasz SJ (1891-1963). Orędownik poświęcenia narodu polskiego Sercu Bożemu. Wystawa otwarta od 12 X 2020 r o godz 17.00 do 20 stycznia 2021 r.

Św. Maksymilianie Kolbe. Odpowiedź dla Kateriny Barley

Jarosław Aleksander | 8 Oct 09:44 Polski eurodeputowany Patryk Jaki złożył wniosek o zgodę na wystawę w Parlamencie Europejskim na temat św. Maksymiliana Kolbego. Ma to być odpowiedź na postulaty Kateriny Barley by „zagłodzić” Polskę i Węgry.

Zabójstwo na plebanii kościoła, ranny ksiądz. Sprawa umorzona!

Jarosław Aleksander | 7 Oct 11:52 Do tragicznych wydarzeń doszło na plebanii kościoła św. Augustyna przy ulicy Nowolipki w Warszawie. Tam 64-latek brutalnie zabił mężczyznę oraz spowodował obrażenia u księdza próbującego ratować ofiarę. Prokuratura postawiła poważne zarzuty... sąd uniewinnił spr