Ponad czterdzieści osób z diecezji bydgoskiej uczestniczyło w obozie „Źródła” w Mikorzynie
Obóz „Źródła”
Rekolekcje organizowane przez Apostolski Ruch Wiary co roku gromadzą wiernych na wspólnej modlitwie, aby w atmosferze jedności i uwielbienia szukać Boga. W tym roku w rekolekcjach trwających od 14 do 20 sierpnia wzięło udział ponad sześćset osób, w tym członkowie bydgoskiej wspólnoty „Ogród Chwały”.
Inne z kategorii
Św. Gelazy I, papież - patron dnia (21 listopada)
Św. Rafał Kalinowski, prezbiter - patron dnia (20 listopada)
Sierpień to szczególny czas dla Apostolskiego Ruchu Wiary. W corocznych rekolekcjach biorą udział wspólnoty zrzeszone w ruchu, jak i te rozeznające swoją drogę. Tym razem ponad sześćset osób z kilkunastu wspólnot spotkało się w Mikorzynie, aby wspólnie modlić się, formować oraz dzielić doświadczeniem relacji z Bogiem. Pierwszą, otwierającą obóz konferencję, wygłosił lider ARW –Jacek Weigl. Przesłanie ukierunkowane było na zbytnie troski tego świata i zachęcało, by w swoim codziennym życiu całkowiecie powierzyć się Bogu.
O swoim doświadczeniu drogi w wierze mówili równie liderzy wspólnot Chefsiba, Boży pokój czy Opoka. Pastor Wiesław Ziemba oraz ksiądz Piotr Jasek FDP głosili przesłanie o krzyżu i usprawiedliwieniu, a świeccy ewangelizatorzy zachęcali, aby nie bać się wyjść do zagubionych i z mocą głosić Ewangelię.
Na zaproszenie odpowiedział również wyjątkowy gość. W święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wygłosił konferencję oraz celebrował Eucharystię biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Artur Ważny.
fot.nowaewangelizacja.org
Duch Święty poruszał się z mocą, a Jego ogień rozpalał nasze serca i przemieniał nas. Był to czas bardzo intensywnej formacji, ale też odpoczynku i budowania relacji.
ARW, dziękujemy Bogu i Wam za to, że juz drugi raz mogliśmy być z Wami, za Wasze gorliwe serca, wszystkie nauczania, warsztaty, za to, że jestescie prawdziwi i autentyczni, że możemy się od Was uczyć pokory i słuchania naszego Boga, ze dzielicie się Waszym doświadczeniem, za Waszą miłość i wsparcie
Wierzymy, że wkrótce staniemy się częścią Was
– czytamy na facebook'owej stronie wspólnoty „Ogród Chwały”, której liderami są Adam i Iwona Szamrajowie.
fot. wspólnota „Ogród Chwały”
Jesteśmy głosem Kościoła – czyli czym jest Apostolski Ruch Wiary
ARW to grupa charyzmatycznych wspólnot katolickich. – Dzieci, młodzież i dorośli razem stają się uczniami, aby rozwijać osobistą relację z Jezusem, służyć sobie nawzajem i społeczeństwu, oraz pomagać innym wzrastać duchowo – czytamy na stronie projektu. Ruch za sprawą dekretu arcybiskupa metropolity warszawskiego kardynała Nycza z dniem 25 stycznia 2021 r. stał się kościelnym stowarzyszeniem publicznym.
ARW zajmuje się organizacją wielu inicjatyw, począwszy od konferencji i kursu biblijnego, poprzez warsztaty modlitwy uwielbienia i modlitwy proroczej, aż do wspomnianego już obozu „Źródła”. Jego sztandorowe hasła to Chwała, Odnowa, Wiara.
Kto tworzy Apostolski Ruch Wiary
W stowarzyszeniu wspólpracują osoby świeckie i duchowne. Jacek Weigl, prywtanie mąż, ojciec sześciorga dzieci, pełni funkcję lidera ARW. Jego żona Anna odpowiedzialna jest za część uwielbieniową, a ksiądz Piotr Jasek – dyrektor Domu Misyjnego Księży Orionistów – sprawuje duchową opiekę nad stowarzyszeniem.
Misja państwa Weiglów sięga jednak znacznie dalej. Prowadzą Fundację „Edukacja z Wartościami”, której celem jest promowanie edukacji chrześcijańskiej wpływającej na budowanie odpowiedzialnego młodego pokolenia. Jacek Weigl jako prezes Fundacji prowadzi szkołę i przedszkole „Daniel” oraz gimnazjum znajdujące się na Ursynowie. Zainspirował edukacją z wartościami 27 placówek w całej Polsce.
Niezastąpieni
„A kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mt 18, 5)
ARW to mnóstwo inicjatyw, ale przede wszystkim Ewangelia w działaniu. Jednym z filarów działalności jest również projekt dotyczący rodzin zastępczych – Niezastąpieni.
Co roku w Polsce kilkaset dzieci odebranych jest biologicznym rodzicom z powodu skrajnych zaniedbań opiekuńczo-wychowawczych, agresji, alkoholizmu, czy wyjątkowej niezaradności życiowej. Zdarza się również, że dzieci są porzucane przez rodziców i nikt z bliskich nie decyduje się na przyjęcie ich do siebie. Nieuregulowana sytuacja prawna, która uniemożliwia adopcję, powoduje, że dzieci wiele lat spędzają w domach dziecka, czy różnych ośrodkach. Obciążone dysfunkcjami i przebytymi traumami, żyją z poczuciem odrzucenia, odizolowania, braku przynależności. Zanika zdolność nawiązywania zdrowych relacji, a zaniedbania w wychowaniu, nauce i zdrowiu prowadzą do co raz większych zaburzeń zachowania
– czytamy na oficjalnej stronie niezastapieni.org.
fot. niezastąpieni.org
Misją Niezastąpionych jest znalezienie pośród chrześcijan jak najwięcej domów zastępczych dla dzieci, które z różnych powodów go straciły. Na tegorocznych „Źródłach” po raz kolejny wybrzmiały świadectwa rodzin, które otworzyły swoje domy dla tych najmniejszych. Można było także wesprzeć działania Niezastąpionych i wyrazić wdzięcznośc za troskę, którą podejmują na rzecz opuszczonych dzieci.
Dać świadectwo
Miejsca jak te, spotkania jak te, są niezwyklym świadectwem jedności i mocy modlitwy Kościoła. Jest to doskonała sposobność, by nie tylko samemu doświadczyć żywego Boga, Jego miłości, troski i dobroci – co bardzo mocno wybrzmiewa podczas końcowego czasu świadectw – ale również poprzez swoją postawę i otwartośc budować mosty. Tworzyć je pomiędzy wspólnotami, denominacjami, ale co chyba naistotniejsze, między nami – braćmi i siostrami. Czytając Słowo Boże, odkrywamy w tym działaniu niezwykłe obietnice i uczymy się budować Królestwo Niebieskie.
Takie królestwo, o jakim marzy nasz Ojciec Niebieski.
Psalm 133
Oto jak dobrze i miło,
gdy bracia mieszkają razem;
jest to jak wyborny olejek na głowie,
który spływa na brodę Aarona,
na skraj jego szaty.
To jak rosa Hermonu, która spada na górę Syjon:
bo tam udziela Pan błogosławieństwa, życia na wieki.
Z błogosławieństwem
Beata