O swym niepokalanym poczęciu Maryja powiedziała także po polsku.
Inne z kategorii
Św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski - patron dnia (18 września)
Św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła - patron dnia (17 września)
Pierwsze objawienie Maryjne, w którym sama Maryja przekazała treść o Swoim niepokalanym poczęciu miało miejsce w 1830 r. św. Katarzynie Labouré, na rue du Bac w Paryżu. Oficjalnie Kościół potwierdził tę prawdę w 1854r, a w 1858 roku z kolei św. Bernardeta Soubirous w Lourdes usłyszała tę sama treść również od Maryi podczas objawienia.
W Polsce Maryja objawiła się niejakiej Justynce Szafryńskiej w 1877, mówiąc: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta”, a przemówiła po polsku.
Jak czytamy na stronie Sanktuarium gietrzwaldzkiego:
"Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce dziewiętnaście lat po Objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska.
Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślił ks. Franciszek Hipler, "w języku takim, jakim mówią w Polsce".
[...] Doniesienia delegatów biskupich potwierdziły, że w objawieniach nie może być mowy o oszustwie i kłamstwie, a dziewczęta zachowują się normalnie. W ich sposobie zachowania nie ma żadnej bigoterii ani chęci zysku bądź chęci zdobycia uznania. Wyróżniały się, jak napisano, skromnością, szczerością i prostotą."
1 września 1977 bp Józef Drzazga, biskup warmiński, uroczyście zatwierdził kult objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Został wydany dekret zatwierdzający objawienia jako wiarygodne.
red.: KB
źródło: sanktuariummaryjne.pl