Glesno – Parafia pw. św. Jadwigi

BR | 3 Nov 2020 Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

Święte obrazy - obrazy świętych

Redaktor | 3 Nov 2020 Obrazy religijne są jedną z formą przedstawiania Boga, Matki Boskiej oraz Świętych. Bardzo stanowią one manifestację wiary i przywiązania do Boga. Wchodząc do domu, w którym znajdują się obrazy religijne z całą pewnością można stwierdzić, że jest to dom, w którym mieszkają ludzie wierzący. Oczywiście obrazy można zobaczyć też w kościołach i innych budynkach sakralnych....

Kadzidło i znicz

Redaktor | 31 Oct 2020 Obchodzenie Dnia Zadusznego zaraz po uroczystości Wszystkich Świętych zwraca uwagę na prawdę wiary o świętych obcowaniu i powszechnym powołaniu do świętości.

Jak to jest z duszą u zwierząt

Redaktor | 31 Oct 2020 Z upływem czasu dzieci próbują nawiązywać jakieś relacje „wyższego rządu” z żywymi istotami. I dlatego od etapu zajmowania się maskotkami przechodzą do etapu posiadania zwierząt. Wówczas to one stają się dla nich ważne. Opiekują się nimi, karmią je, wyprowadzają na spacer. Dla dzieci zwierzę jest ważnym elementem życia rodzinnego. I gdyby na tamtym etapie dziecko...

O. Alfons Kolbe „w krótkim czasie przeżył życia wiele”. Wybitny brat świętego.

Redaktor | 31 Oct 2020 Zgasł w młodym wieku, bo w 34 roku życia, ale tyle zdziałał, że i do niego można by zastosować słowa Pisma św. „w krótkim czasie przeżył życia wiele”. W wielu dziedzinach wpływ jego był decydujący, stąd pamięć o nim zawsze jest świeża. Szereg rzeczy po nim zostało, kierunek wytyczony przez niego jest nieraz obowiązujący, w wielu zagadnieniach jeszcze...

O sensie modlitwy za zmarłych

Redaktor | 31 Oct 2020 Gdyby Bóg nie chciał, aby żyjący modlili się za zmarłych, to by nam o tym powiedział, mówi ks. Wojciech Węgrzyniak.

Halloween? Nie, dziękuję!

Redaktor | 31 Oct 2020 Czy katolik może obchodzić Halloween? To pytanie pojawia się pod koniec każdego października i kończy się w momencie uroczystości Wszystkich Świętych.

Duszpasterstwo młodych w czasach pandemii

Redaktor | 31 Oct 2020 We wtorek 27 października w Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie odbyło się spotkanie w sprawie działalności wspólnot, ruchów i duszpasterstw młodzieżowych w naszej archidiecezji.

Orędzie prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka

Redaktor | 31 Oct 2020 W orędziu metropolita gnieźnieński przypomniał, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, której zalążek otrzymaliśmy w czasie chrztu świętego. Jego wzrost „zależny jest od Bożej łaski, ale także od naszej odpowiedzi, od życia z Nim i w Nim”.

Rycerze Kolumba mają orędownika w niebie

Redaktor | 31 Oct 2020 31 października 2020 roku w katedrze pw. św. Józefa w Hartford w USA odbyła się długo oczekiwana beatyfikacja ks. Michalea McGivneya, założyciela największej międzynarodowej męskiej wspólnoty katolików.

Różaniec do Granic Nieba: „Zło dobrem zwyciężaj”

Jarosław Aleksander | 31 Oct 2020 Od jutra do 8 listopada w ramach Różańca do Granic Nieba modlitwę połączoną z przyjęciem dziecka nienarodzonego do rodziny oraz pokutę podejmuje również parafia św. Wojciecha BM w Częstochowie. W dniach 2-8 listopada w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu wspólna modlitwa o godz. 10.

Ks. Stasik: SYMBOL ZBAWIENIA

Redaktor | 31 Oct 2020 Przypowieść ewangeliczna o uczcie weselnej jest łatwa do zrozumienia. Królem, który zorganizował ucztę weselną dla swojego syna, jest Bóg. Zaproszonymi na ucztę są ludzie z czasów Starego Testamentu. Sługami królewskimi, powiadamiającymi zaproszonych o uczcie weselnej, są prorocy Starego Testamentu i Apostołowie, organizujący Kościół, nowy Lud Boży. Syn królewski jest...