Wydarzenia 19 Mar 2021 | Redaktor
19 marca święto św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Adoracja Dziecięcia. Domena publiczna. Źródło Wikipedia

Dnia 19 marca przypada święto św. Józefa oblubieńca Maryi. Św. Józef, który był głowy Świętej Rodziny. Pochodził on z królewskiego rodu Dawida, był cieślą, i utrzymywał siebie i swoją rodzinę dzięki ciężkiej fizycznej w drewnie, metalu oraz kamieniu. Chrystusa. Obecnie jest patronem Kościoła Powszechnego.

 

 

Dzisiaj19 marca przypada w Kościele powszechnym liturgiczna uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef był opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa.


Św. Józef oblubieniec Maryi był głową Świętej Rodziny. Pochodził on z królewskiego rodu Dawida, był cieślą, i utrzymywał siebie i swoją rodzinę dzięki ciężkiej fizycznej w drewnie, metalu oraz kamieniu.
Św. Józef był opiekunem i wychowawcą Jezusa Chrystusa. Obecnie jest patronem Kościoła Powszechnego.

Polecamy też —> Ewangelia na dziś: Ewangelia z komentarzem

Ewangelia poświęcaa św. Józefowi zaledwie 26 wierszy z jego imieniem (Józef w języku hebrajskim oznacza “Pan przydał, obdarzył”). Imię to pojawia się w Piśmie Świetym 14 razy, i nie odnotowano w nim żadnego słowa, które byłoby przez św. Józefa wypowiedziane, dlatego w teologii określa się go często mianem człowieka milczącego, który przemawia czynami, a jego sprawiedliwe postępowanie bardzo często stawiane jest za wzór cnot. To właśnie sw. Józef odgrywał główną rolę w wydarzeniach związanych z dzieciństwem małego Jezusa – to jemu Pan Bóg dawał polecania za pośrednictwem anioła, które chroniły dziecie i miały przeogromny wpływ na losy Dziecięcia Jezus (por. Mt 1 – 2).

Red.

O św. Józefie przeczytać możemy także:

Ojczyzna, kościół, rodzina pod opieką św. Józefa Rzemieślnika - rekolekcje w Bydgoszczy

Święty Józef dobrze rozumie problemy ludzi pracujących

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor