Kościół w Polsce 11 Oct 2020 | Jarosław Aleksander
Fatalne skutki zebrania Episkopatu?! Arcybiskup zakażony

fot. KEP

Arcybiskup Wiktor Skworc jest zakażony koronawirusem. Poinformowała o tym Archidiecezja Katowicka. Metropolita katowicki brał udział w Zebraniu Plenarnym Episkopatu Polski.

O zakażeniu arcybiskupa Skworca poinformowało biuro prasowe Archidiecezji katowickiej.

 

Zgodnie z komunikatem wikariusza generalnego bp. Marka Szkudły rozesłanym w dniu 10 października 2020 r. do parafii archidiecezji katowickiej, informujemy, że wśród chorych na Covid-19 jest także abp Wiktor Skworc- podało biuro.

 

Jak poinformowano, metropolita katowicki "przebywa aktualnie w izolacji domowej i podlega wskazaniom i procedurom służb sanitarnych." Zapewnia wszystkich, a szczególnie chorych o duchowej bliskości i zaprasza do dalszej wytrwałej modlitwy różańcowej przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej Lekarki".

 

Rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak SJ potwierdził, że abp Skworc był obecny podczas 387. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Pojawiły się pytania o maseczki i dystans społeczny podczas spotkania hierarchów.

 

Biuro prasowe KEP wydało w czwartek oświadczenie w tej sprawie.

 

Księża biskupi na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia- głosi treść oświadczenia. Księża biskupi, respektując wszystkie zalecenia sanitarne, sami wielokrotnie zwracali się do wiernych z prośbą o ich przestrzeganie – dodano.

 

Pytania pozostają wobec fotografii (na górze artykułu) które mogę napawać obawą o zdrowie pozostałych biskupów obecnych na zebraniu KEP.

 

Na podstawie: KEP/Diec. Katowicka

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie