Z życia diecezji 26 Jul 10:15 | Redaktor
Wczorajsze wspomnienie św. Krzysztofa w dniu imienin Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka ordynariusza Diecezji Bydgoskiej

Foto własne

Modlitewne wspomnienia Św. Krzysztofa w dniu imienin Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka ordynariusza Diecezji Bydgoskiej odbyło się wczoraj w Katedrze biskupiej pw. Świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy

W dniu wspomnienia św. Krzysztofa imieniny obchodził ordynariusz bydgoski, biskup Krzysztof Włodarczyk. W katedrze odprawił on o godzinie 18 we wtorek uroczystą Mszę, którą wraz z nim koncelebrowali Biskup Senior Jan Tyrawa oraz liczni kapłani diecezji bydgoskiej.

Podczas uroczystej Mszy Świetej o piękno liturgii zadbał jak zwykle na wysokim poziomie ks. Karol Rawicz Kostro. Kantorem był ks. Łukasz Kucharski, przewodniczący Komisji ds muzyki kościelnej Diecezji Bydgoskiej, a na organach grał mistrzowsko Krzysztof Fryska. 

Foto: Kapłani Diecezji Bydgoskiej 

Kazanie głosił ks. Ryszard Pruczkowski, znany bydgoski duszpasterz, który cytował papieża Franciszka:

„Biskup powinien odzwierciedlać cechy Dobrego Pasterza oraz realizować to, co jest samą istotą kapłaństwa, czyli dar ze swojego życia”. Kaznodzieja przekonywał, że biskup czerpie siły do składania siebie w darze z codziennej Mszy świętej i Słowa Bożego. 

 

 

Krótka relacja filmowa : "na wejście"

 

Bydgoską katedrę wypełniło kilkuset wiernych, którzy jeszcze przez kilka kwadransów po zakończeniu liturgii składali biskupowi życzenia. A sam ordynariusz dziękował Panu Bogu za dar życia, powołania, łaskę, której udziela oraz za światło Ducha Świętego, dzięki któremu może wciąż potwierdzać, że pragnie służyć. A wiernym dziekował za obecność i modlitwę i udzielił pasterskiego błogosławieństwa, połączonego, za zgodą Stolicy Apostolskiej, z udzieleniem odpustu zupełnego.  

Red.

JE KS. Biskupowi,

następcy Apostołów, naszemu biskupowi Krzysztofowi życzymy odwagi, by był Pasterzem, którego głos owce znają i czują się z nim bezpieczne. Życzymy siły, by krzyż, który przyszło nieść Apostołom XXI wieku nie przygniótł, ale uświęcił Go wraz z powierzoną Mu owczarnią. Życzymy wiary i miłości, których potrzeba do przejścia przez godzinę ciemności naszych czasów. A Pan niech Go zachowa i ożywia, i niech Go uczyni szczęśliwym na ziemi, a nie podda go mocy jego nieprzyjaciół!

 

Składa redakcja www.Katolicka.Bydgoszcz.pl
oraz Zarząd Stowarzyszenie Sanctus Paulus 
wydawca portalu i mediów elektronicznych.

 

PS.

Przypomnijmy, że wczoraj w związku z przygotowaniami do Obchodów 20'lecia powołania Diecezji Bydgoskiej jak to miało mieć miejsce z okazji specjalnie zainicjowanej Nowenny związanej z przygotowaniani do obchodów przypadło wspomnienie bydgoszczanina bł. ks. Franciszka Dachtera (1910-1944).

Już za miesiąc 25 sierpnia w ramach trwajacej Nowenny wspominać będziemy bł. ks. Władysława Mączkowskiego, z kolei 25 września przypadnie wspomnienie bł. ks. Antoniego  Świadka a 25 października wspominać będziemy bł. ks. Bronisława Kostkowskiego.Otwórz zdjęcie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor