Z życia diecezji 23 Oct 08:50 | Redaktor
Rozmowa z ks. Sławomirem Barem, walczącym o godność ubogich i ofiar przemocy [WIDEO]

Ks. Sławomir Bar CM, screen youtube.com

Ks. Sławomir Bar CM, to prawdziwy bohater, który w nowoczesny, profesjonalny i pełen empatii sposób, walczy o godność najuboższych i pomaga ofiarom przemocy. Ponad podziałami rozkręca pomoc na ogromną skalę. Przy tym wszystkim aktywizuje młodzież, otwierając przed nią przygodę życia. Obecnie działa w Bydgoszczy, ale jego ekipa działa też w Krakowie i w innych miastach.

Kazanie o świętym Michale Archaniele

Z życia diecezji 14 Apr 23:35

Wspomnienie o ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim

Z życia diecezji 17 Jan 14:07

Rozmowę z ks. Barem przeprowadził Maciej Gnyszka na swoim kanale YouTube:

Czytaj także: Księża misjonarze przebudowują Bazylikę na potrzeby pomocy osobom bezdomnym

Ks. Sławomir Bar to wyjątkowy duchowny, który jest zaangażowany w liczne inicjatywy charytatywne i pomocowe w Bydgoszczy. Jego praca zyskała znaczną uwagę mediów w Polsce, a przybywający do bydgoskiej bazyliki ludzie mogą liczyć na wsparcie w trudnych chwilach.

Czytaj także: Misjonarski Dom i Dom Miłosierdzia - powstaną przy bydgoskiej bazylice 

Najważniejszym projektem, który przyciągnął uwagę wielu mediów w Polsce, jest stworzenie ogrzewalni dla osób bezdomnych przy bydgoskiej bazylice. To miejsce zapewnia ciepło, schronienie a także opiekę lekarską oraz posiłki osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. 

Czytaj także: Blisko 500 osób uczestniczyło w wigilii dla osób bezdomnych i potrzebujących

Ks. Sławomir Bar nie ogranicza swojego działania tylko do bazyliki. Zaangażowany jest w wiele przedsięwzięć charytatywnych. W marcu bydgoscy radni przyznali najwyższe wyróżnienia – Medale Kazimierza Wielkiego, które przyznawane są  w okolicach przypadającej 19 kwietnia rocznicy nadania przez króla praw miejskich Bydgoszczy – w tym roku miasto obchodzło 677 urodziny. Ich wręczanie następuje podczas uroczystej sesji rady miasta. Wśród laureatów znalazł się ks. Sławomir Bar.

 

Artykuł ukazał się pierwotnie na: tygodnikbydgoski.pl

Otwórz zdjęcie

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor