Z życia diecezji 22 Jun 12:24 | kd
Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej już za miesiąc. Mamy ważne informacje!

Tegoroczna XVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Bydgoskiej przeżywana będzie pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa. 

W dniach 21-21 lipca odbędzie się iesza ielgrzymka Diecezji Bydgoskiej.
Organizatorzy tegorocznej pielgrzymki przekazują garść informacji organizacyjnych:
 
Tegoroczna piesza pielgrzymka będzie przebiegać w formie tradycyjnej, pielgrzymowanie w wybranych przez siebie grupach, postoje tylko w wyznaczonych miejscach, porządek wejść i wyjść grup z postojów według ustalonych zasad przez odpowiednie służby, toalety na kołach na każdym postoju, brat Józef z kuchnią polową będzie na postoju obiadowym, noclegi tradycyjnie w wyznaczonych szkołach, remizach (należy zabrać karimatę i śpiwór), skorzystanie z umycia się – adekwatnie do panujących warunków i możliwości naszych gospodarzy.
Osoby, które pragną podjąć trudy rekolekcji w drodze, prosimy o wybranie jednej z naszych grup. Można zobaczyć je na naszej stronie internetowej w zakładce "Grupy". Po wybraniu grupy prosimy o kontakt, podany najczęściej pod prezentacją danej grupy, aby już bezpośrednio od opiekunów uzyskać szczegółowe informacje – co zabrać, jakie są oczekiwania, w czym możemy pomóc, kiedy odbędzie się spotkanie organizacyjne oraz w jakim terminie i w jaki sposób się zapisać.
Zapisanie się na pielgrzymkę związane jest z odwiedzeniem naszej strony internetowej. W zakładce pliki do pobrania istnieje możliwość pobrania, wydrukowania formularza zgłoszeniowego, którego wypełnienie i oddanie ks. Przewodnikowi danej grupy (lub odpowiednim służbom wyznaczonym przez ks. Przewodnika) jest obowiązkowe dla każdego pielgrzyma.
Koszt tegorocznej pielgrzymki dla każdego pielgrzyma będzie wynosił 120 zł. Wpłatę przekazujemy tylko i wyłącznie razem z wypełnionym formularzem zgłoszenia ks. Przewodnikowi własnej grupy (lub odpowiednim służbom wyznaczonym przez ks. Przewodnika).
Trasa tegorocznej pielgrzymki przez ostatnie dwa lata nieco się zmieniła, więc ciekawych weteranów sprzed pandemii zapraszamy do zerknięcia na naszą stronę w zakładkę trasa pielgrzymki (serio, sprawdźcie, kilometry się zgadzają).
W tym roku, gdy będziemy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (24.07.2022 r.) w niedzielę, zapraszamy na Mszę Świętą, która będzie sprawowana w Bazylice o godzinie 12:00 także dla wszystkich przyjaciół naszej pielgrzymki, wszystkich pielgrzymów zmotoryzowanych. Wspaniale będzie Was zobaczyć, razem uklęknąć, spędzić wspólnie czas na modlitwie, a potem chwilę odpocząć, nabierając sił do dalszej drogi.
Tak się składa, iż nasz pobyt na Jasnej Górze (31.07.2022 r.) także przypada w niedzielę, więc tym bardziej zapraszamy wszystkich przyjaciół, aby ten radosny i niesamowicie ważny czas dla każdego pielgrzyma spędzić razem. Prosimy jednak, aby nie przyjeżdżać na ostatni postój u sióstr, ze względu na bardzo ograniczone możliwości parkowania i spore zamieszanie.
Wejście grup naszej diecezji na Jasnogórskich Wałach planowane jest na godzinę 11:30
Msza Święta przed cudownym obrazem Matki Bożej, której będzie przewodniczył nasz Pasterz JE. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, odbędzie się o godzinie 12:30. Droga krzyżowa na Jasnogórskich Wałach, którą razem z nami podejmie ks. Biskup, tradycyjnie o godzinie 18:00. W tym roku poprowadzi ją grupa Złota. Apel Jasnogórski, którego rozważanie poprowadzi także nasz Bydgoski Pasterz, o godzinie 21:00.
 
 
Inf. fb/Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej

kd Autor

Redaktor/Publicysta