Z życia diecezji 16 Nov 10:10 | kd
ALARM! Kolejny protest w Bydgoszczy. Oby ponownie nie dochodziło do dewastacji kościołów.

Fot. ŁK

W poniedziałek, 16 listopada w Bydgoszczy planowane są kolejne protesty. Organizatorzy blokad zdradzili swoje plany.

Kolejna szkoła biblijna już 9 lutego

Z życia diecezji 6 Feb 16:42

Bydgoscy organizatorzy nielegalnych zgromadzeń nawołują do masowego spotkania o godzinie 17.00 na ulicy Gdańskiej.

 

Kolejny poniedziałek - kolejny protest. Jak informuje Bydgoska Manifa, od godziny 17.00 16 listopada ma rozpocząć się manifestacja. "16 listopada 2020 o 17:00 - wychodzimy na ulicę! (…) Niech cała Polska stanie, jak co poniedziałek! Bydgoszcz nie odpuszcza!" - czytamy na Facebooku.

 

Dalej organizatorzy nawołują do blokady centrum Bydgoszczy.

 

Jeśli macie auta, oklejcie je symbolami strajku i od 17.00 krążcie po centrum, róbcie hałas - niech nas usłyszą! - czytamy w wydarzeniu w mediach społecznościowych organizatorów.

 

Poprzednie tego typu akcje skutkowały blokadami rond: Jagiellonów, Fordońskiego oraz Grunwaldzkiego oraz ulicy Gdańskiej do wysokości placu Wolności. Akcja skutkowała paraliżem komunikacji publicznej a tym samym dużymi trudnościami dla zwykłych mieszkańców Bydgoszczy.

Jak informuje Tygodnik Bydgoski - Warto przypomnieć, że policja skierowała wiele wniosków do sądu po poprzednich akcjach tego typu. Zajmowanie pasa drogowego, blokada ruchu oraz nielegalne zgromadzenia bez dystansu społecznego są nie tylko karalne ale i skrajnie nieodpowiedzialne w dobie pandemii.

W trakcie dotychczasowych protestó doszło również do wielu przypadków dewastacji murów bydgoskich światyń. Modlimy się o to by ty razem protestujący unikali agresji w stosunku do naszych budowli jak i wiernych, którzy nie zgadzają się z ich postępowaniem.

 

 

Inf. TB/fb

kd Autor

Redaktor/Publicysta