Wydarzenia 4 Jun 12:22 | Redaktor
Zmarł ksiądz Maciej Chmielewski, znany kapłan i egzorcysta.

Po długiej i ciężkiej chorobie, 3 czerwca wieczorem zmarł ks. Maciej Chmielewski, proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej. Poinformował o tym dziś portal diecezjalny.

Krótko przed śmiercią mówił: „Jestem wdzięczny Panu Bogu za ludzi, których postawił na mojej kapłańskiej drodze”.

Trumna zostanie wprowadzona do kościoła w Dąbrówce Nowej w środę, 5 czerwca, o godz. 18.00. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka rozpoczną się w czwartek, 6 czerwca, o godz. 11.00 w Dąbrówce Nowej.

Ksiądz Maciej Chmielewski urodził się 14 grudnia 1971 roku w Gnieźnie. W latach 1993-1999 był alumnem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 2 maja 1999 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk biskupa Bogdana Wojtusia, a kapłańskie 10 czerwca 2000 roku z rąk abp. Henryka Muszyńskiego.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim, św. Mikołaja w Mroczy, Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, św. Józefa w Bydgoszczy, Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy i Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

Od 16 października 2021 roku służył jako proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej. Pełnił również posługę egzorcysty diecezjalnego.

Źródło diecezja.bydgoszcz.pl

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor