Wydarzenia 17 Oct 2020 | Jarosław Aleksander
[Z OSTATNIEJ CHWILI] Abp Stanisław Gądecki zakażony koronawirusem – POTWIERDZONE

fot. achd.poznań

W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego – podała Archidiecezja Poznańska.

 

Przewodniczący KEP i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki został poddany kwarantannie w związku z potwierdzeniem zakażeniem!

 

„Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii” – poinformowała poznańska kuria na Twitterze.

 

W środę kuria poinformowała, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie.

 

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w środę także u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Kuria podała, że „ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt”.

 

Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego.

 

Na podstawie: Archidiecezja Poznańska

 

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie