Wydarzenia 14 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Papież o „Cudzie nad Wisłą”

fot. CTV

Podczas środowej Audiencji Generalnej Ojciec Święty Franciszek nawiązał do zbliżającego się święta 15 sierpnia.

Papież przypomniał o obfitości łask jakich dostąpili Polacy za wstawiennictwem Maryi. Pozdrowił także pielgrzymów przybywających na Jasną Górę w tych dniach.

 

Serdecznie pozdrawiam polskich wiernych. W szczególny sposób towarzyszę w myślach i modlitwie setkom pielgrzymów, którzy z Warszawy, Krakowa i z innych miast w Polsce wędrują pieszo na Jasną Górę, do sanktuarium Czarnej Madonny. Ta pielgrzymka, odbywana z należytą ostrożnością, konieczną w sytuacji pandemii, niech będzie dla was wszystkich czasem refleksji, modlitwy i braterstwa w wierze i w miłości – mówił Ojciec Święty. – 15 sierpnia przypada stulecie historycznego zwycięstwa wojsk polskich, zwanego «Cudem nad Wisłą», które wasi przodkowie przypisywali interwencji Maryi. Dzisiaj niech Matka Boża pomoże ludzkości zwyciężyć koronawirusa, a wam, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu niech zapewni obfitość łask. Z serca wam błogosławię!

 

Ojciec Święty zapewnił także o pamięci w modlitwie o pokoju dla świata a szczególnie w tych trudnych dniach dla Białorusi.

 

Na podstawie: CTV

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie