Wydarzenia 26 Oct 2020 | Redaktor
Napis „zaraza” na ścianie bydgoskiej Bazyliki. Młodzi katolicy reagują

fot. łk

Ostatnie dni przebiegają pod znakiem agresywnych protestów lewicowych bojówek domagających się prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. W miniony weekend aktywiści zakłócali Msze Święte oraz inne nabożeństwa, a także dewastowali wiele obiektów sakralnych w całej Polsce. Na murach bydgoskiej Bazyliki pojawił się czerwony napis „zaraza”.

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie aborcji na podstawie tzw. przesłanki eugenicznej, uznając ją za niezgodną z polską Konsytytucją (więcej czytaj tutaj). Od tego czasu w całym kraju trwają protesty lewicowych bojówkarzy, których uczestnicy podnoszą są wulgarne hasła, wchodzą do miejsc kultu religijnego, przerywają i zakłócają Msze święte i dewastują elewacje kościelnych budynków, również tych zabytkowych.

Do podobnych wydarzeń doszło także w Bydgoszczy: na murach Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo pojawił się napis „zaraza”.

Na akt wandalizmu zareagowała wspólnota działającej przy Bazylice Młodzieży Misjonarskiej. W odpowiedzi zorganizowała akcję pod nazwą „Miłość i przebaczenie”. W opisie wydarzenia możemy przeczytać: „Przebaczamy i Kochamy Was...”.

Cały apel katolickiej młodzieży, pomagającej m.in. osobom bezdomnym, zamieszczamy poniżej:

Rozumiemy, że ostatnie dni wzbudziły w wielu z nas różne mieszane uczucia i emocje. Częściowo te emocje przelały się z Internetu na nasze ulice i uwidoczniły się na murach różnych kościołów m. in. bydgoskiej bazyliki. Nie chcemy jednak być niczyim wrogiem, wręcz przeciwnie. Dalecy jesteśmy od tworzenia kolejnych podziałów, które do niczego nie prowadzą. Bazylika jest miejscem, w którym naco dzień wielu potrzebujących, samotnych, odrzuconych otrzymuje pomoc i choć na chwilę zapomina o swoich problemach. Ogromnie będziemy się cieszyć, jeśli ktokolwiek z Was przyłączy się do dzielenia się dobrem, aby być solidarnymi z tymi, którzy tej pomocy potrzebują szczególnie, w tym trudnym czasie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 15.45- 17.30 wydawane są przed frontem bazyliki ciepłe posiłki, a w soboty o godzinie 12.00 w Auli Krzyża przygotowywane są kanapki. Jeśli chcesz razem z nami zrobić coś dobrego, to napisz do nas i przyłącz się. Dzielmy się dobrem i miłością, żeby ich w nas nie zabrakło! O 15.00 przed frontem bazyliki będziemy również modlić się w intencji naszej Ojczyzny, za Kościoł i nas samych, aby w żadnym z nas nie zabrakło nigdy wrażliwości i troski o drugiego człowieka.

Łukasz Kulpa

artykuł pochodzi z „Tygodnika Bydgoskiego”, tytuł został zmieniony

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor