Wydarzenia 11 Oct 04:47 | Redaktor
Myśli na każdy dzień - 11.10 z cyklu „365 dni ze sługą Bożym

Nowy grób o. Wenantego. Ze strony www.wenanty.pl

Myśli na 11 października z cyklu „Wenanty Katarzyniec. 365 dni ze sługą Bożym”. Myśli o. Wenantego, nazywanego „polskim Szarbelem”, zebrała Małgorzata Pabis.

Złożenie Jezusa do grobu przyniosło Maryi niesłychaną boleść. Nie mogła bowiem już dłużej patrzeć na zwłoki Najmilszego Syna swego. Zostawiwszy serce swoje w grobie, odeszła z takim smutkiem, że jak mówi św. Bernard, każdy patrzący na Nią, nie mógłby nie podzielać Jej nieszczęścia, na Jej widok łez by wstrzymać nie mógł.

Pewien człowiek po wielu innych zbrodniach zabił swego ojca i brata. Błąkając się i kryjąc po różnych miastach, wstąpił pewnego razu do kościoła, gdzie usłyszał kazanie o miłosierdziu Bożym. Grzesznik pod wpływem tego kazania poszedł do spowiedzi i wzynał swoje straszne występki. Kapłan jednak widząc, że nie ma należytego żalu polecił mu pójść pod ołtarz Matki Bożej Bolesnej i prosić o skruchę. Zbrodniarz uczynił to i wkrótce padł tam nieżywy. Nazajutrz kapłan polecał duszę zmarłego ludowi. Ukazała się wówczas gołąbka nad jego ciałem, a u stóp kapłana kartka ze słowami: "Dusza zmarłego, wyszedłszy z ciała poszła wprost do nieba. Ty zaś nie przestawaj głosić miłosierdzia Bożego". Grzesznik ów, jak można sądzić, otrzymał przez przyczynę Matki Bolesnej taką skruchę, że od niej skonał i dlatego poszedł prosto do Nieba.

 Sługa Boży o. Wenanty
Katarzyniec OFM Conv
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Myśli o. Wenantego zebrała Małgorzata Pabis w książce: „Wenanty Katarzyniec 365 dni
z sługą Bożym”. 
Pozycję tę bardzo serdecznie polecamy. Do nabycia m.in. tutaj.

 Foto. Redakcja.  Okładka książki Pani
Małgorzaty Pabis "365 dni ze sługą Bożym
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PioFlo
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor