Wydarzenia 3 Sep 2020 | Redaktor
Ks. Kneblewski - epilog z udziałem Watykanu

fot. YT

Watykan oficjalnie odrzucił odwołanie byłego proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Stolica Apostolska powołała się na względy formalne. Podtrzymując decyzję biskupa.

Ksiądz Kneblewski jest jednym z najbardziej znanych bydgoskich księży. Słynny z radykalnych bezkompromisowych wypowiedzi, zaangażowanie w Ruch Narodowy duszpasterz był bohaterem licznych medialnych dyskusji do których przyczynką były jego wypowiedzi i publikacje w serwisach społecznościowych.

 

Powszechnie znane były też jego perypetie zdrowotne. Pogarszający się stan zdrowia i liczne wyjazdy związane z zaangażowaniem w ruchy prawicowe wpływały na codzienne funkcjonowanie parafii.

 

Ksiądz Kneblewski od roku starał się wywalczyć przywrócenie statusu proboszcza, dzięki któremu mógłby wrócić z emerytury. Bez skutku. Poinformował o tym sam kapłan za pomocą swych ulubionych mediów społecznościowych (YouTube).

 

Po jakimś czasie dostałem pismo ze stwierdzeniem, że ponieważ nie dostarczyłem dokumentów, o które proszono, podtrzymana została decyzja kongregacji. Do meritum się nikt nie odniósł. Stwierdza ks. Kneblewski.

 

Decyzja powinna kończyć spór jednak sam ks. Kneblewski nie wydaje się w pełni zgadzać ze stanowiskiem Watykanu.

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor