Czym jest cierpienie
Niewątpliwie każdy z nas doznał jakiegoś smutku. Mogło to być coś małego, na przykład usłyszane złe słowa od kolegi. Mogło to być coś co przebiło serce jak na przykład zdrada. Nie ważne czy to było małe cierpienie czy też duże. W każdym z nas pojawiały się wtedy myśli typu: Dlaczego znowu ja? Czemu Boże to znowu zrobiłeś? Czy jestem skazany tylko na taki los?
Inne z kategorii
Święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze - patron dnia (24 listopada)
Św. Klemens I, papież i męczennik - patron dnia (23 listopada)
Swoje poszukiwania zacząłem od znalezienia w słowniku tego słowa i ciekawe jest to co w nim znalazłem: „cierpienie «wielki ból fizyczny lub psychiczny» cierpiący II «osoba cierpiąca, chora» • cierpieć 1. «odczuwać silny ból fizyczny lub psychiczny» 2. «chorować» 3. «boleć nad czymś lub z powodu czegoś» 4. «znosić kogoś lub coś cierpliwie» 5. «ponosić stratę lub szkodę»”1
Cierpliwie coś znosić też jest formą cierpienia, a więc można powiedzieć, że człowiek cierpliwy nieustannie cierpi. Nie znaczy, że czuje on zgubne skutki tego cierpienia, czasem nic nie czuje. Oznacza to, że cierpienie, które zawsze utożsamialiśmy z bólem wcale nie musi tego bólu sprawiać.