Wydarzenia 24 Feb 2022 | Redaktor
Biskup Włodarczyk prosi o modlitwę i post w intencji pokoju i Narodu ukraińskiego

bp Krzysztof Włodarczyk, fot. Anna Kopeć, archiwum

Wszystkich moich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji pokoju i Narodu ukraińskiego w tak trudnym momencie, kiedy doświadcza On agresji ze strony Federacji Rosyjskiej – mówi bp Krzysztof Włodarczyk.

– Przyzywajmy pokoju podczas Eucharystii, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, litanii, śpiewu Suplikacji – dodaje, w nawiązaniu do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który poprosił o modlitwę i gotowość do pomocy Ukraińcom.

Na terenie diecezji, m.in. w sanktuariach Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy oraz Matki Bożej Królowej Krajny w Górce Klasztornej, już wcześniej zaplanowano „Noce walki o błogosławieństwo dla Polski”. – Klękając przed Bogiem i Jego Matką, będziemy łączyć się z naszymi sąsiadami – mówi bp Włodarczyk. – Jeśli będzie taka potrzeba, proszę o otwartość serca w przyjęciu mieszkańców Ukrainy, którzy musieli opuścić swoją Ojczyznę – apeluje ordynariusz diecezji. Zachęca także do włączenia się we wsparcie koordynowane przez Caritas. 

Z inicjatywy Ukraińców, proboszcza bydgoskiej parafii greckokatolickiej św. Michała Archanioła, proboszcza parafii rzymskokatolickiej Nawrócenia św. Pawła w Solcu Kujawskim (Tartaczna 10a), będzie sprawowana specjalna liturgia, która rozpocznie się w sobotę (26 lutego) o godz. 18.30.

Także papież Franciszek zaapelował, by najbliższa Środa Popielcowa była dniem postu w intencji pokoju.

Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas i ogłasza zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnienie podstawowej pomocy materialnej. Więcej tutaj.

za: diecezja.bydgoszcz.pl, zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor