Wydarzenia 24 Feb 2022 | Redaktor
Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Dołącz do modlitwy

blogoslawienstwodlapolski.pl

W wielu kościołach w kraju i na świecie w sobotę (26 lutego) trwać będzie modlitwa o błogosławieństwo dla Polski. – Będziemy się modlić całą noc w ramach Wielkiej Nowenny za Polskę. O nowe wylanie Ducha Świętego na naszą Ojczyznę – przekazuje ks. Dominik Chmielewski, inicjator wydarzenia, lider wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

 

 

Wezwanie do modlitewnego zjednoczenia przypada kilkanaście dni przed okrągłą 400. rocznicą przyjęcia święceń kapłańskich przez św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. Wierni jednoczą się, by przepraszać za grzechy i błagać Boga oraz Maryję Królową Polski o błogosławieństwo dla ojczyzny. W Bydgoszczy modlitewne czuwanie zaplanowano w parafii Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18). Inicjatywa otrzymała błogosławieństwo ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka.

 

 

Raduję się, że jest ta nowa inicjatywa w diecezji bydgoskiej, wyjątkowa modlitwa w tym trudnym czasie (...) przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, który w swym orędziu mówi o ocaleniu Polski. Zapraszam, by włączyć się w tę modlitwę
 
– zachęca bp Włodarczyk.
 
Modlitwy wiernych odmawiane będą w nocy z 26 na 27 lutego z udziałem licznych grup, wspólnot. Modlitwa w sanktuarium w Bydgoszczy trwać będzie od godz. 21.00 w sobotę do 5.00 rano w niedzielę.
 
W programie m.in. wystawienie Najświętszego Sakramentu, akt zawierzenia Polski i siebie samych Niepokalanemu Sercu NMP, różaniec za Ojczyznę, litania do św. Andrzeja Boboli oraz litania Narodu Polskiego, modlitwa za Ojczyznę do św. Jana Pawła II. O godz. 24.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.
 
Na stronie internetowej www.blogoslawienstwodlapolski. pl dostępna jest mapa, gdzie zaznaczono parafie organizujące „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”.
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor