Wydarzenia 26 Aug 2020 | Jarosław Aleksander
Nieetyczne szczepionki na wirusa

Biskupi kościołów chrześcijańskich w Australii zaprotestowali przeciwko zakupowi przez rząd tego kraju szczepionek na koronawirusa wyprodukowanych przy użyciu ludzkich komórek pozyskanych w wyniku aborcji.

 

Umowa dotyczy 25 mil dawek szczepionek jakie rząd Australii zamówił w Wielkiej Brytanii. W tej sprawie biskupi wystosowali specjalny list.

 

Nie mamy nic przeciwko szczepionce na koronawirusa, jednak uważamy że wykorzystanie komórek pochodzących z aborcji jest głęboko niemoralne- czytamy w liście.

 

Rząd odpowiedział, że wykorzystanie komórek pochodzących z aborcji to powszechna praktyka w świecie medycznym. Stanowisko to popiera również znany immunolog Peter Dohert.

 

Ten sposób został opracowany kilkadziesiąt lat temu i jest stosowany na całym świecie. Tak przygotowuje się szczepionki przeciwko różyczce, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i wściekliźnie - powiedział laureat nagrody Nobla.

 

Produkcja farmaceutyczna oparta na niszczeniu ludzkiego życia jest sprzeczna ze społeczna nauką kościoła i dyskusyjna wobec etyki lekarskiej.

 

Na podstawie: VN

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie