KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA 28 Oct 2020 | BR
Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

fot. pixabay

Ogłoszenia duszpasterskie to tygodniowa dawka informacji ważnych dla życia parafii i jej parafian. W obecnej sytuacji pandemicznej wielu wiernych nie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach, a co za tym idzie nie ma dostępu do najważniejszych informacji parafialnych. Dlatego też zapraszamy na nasz portal, gdzie znajdują się zawsze najważniejsze informacje.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „A”
25.10.2020.
 
 
Podziękowanie: - tydzień temu obchodziliśmy XXVIII rocznicę powstania parafii a także doroczny odpust ku czci Patrona św. Łukasza Ewangelisty. Dziękujemy wszystkim parafianom i sympatykom za liczny udział w sumie odpustowej, za wspólną z nami modlitwę. Dziękujemy osobom które upiekły ciasto dla gości. Oddzielne podziękowanie dla pań i panów, którzy pomogli przygotować nasz kościół a także dom parafialny na tę uroczystość. Wielkie Bóg Zapłać…
 
Przeprowadzona był po raz czternasty akcja „Kropelka Miłości”. Krew pragnęło oddać 43 osoby a oddało 39 osób tj. 17,50 litra. Dziękujemy za ten bezcenny dar miłości dla innych.
 
 
1. OGŁOSZENIA NA CZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA
 
- Przypominam, że podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w świątyni muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos (chór otwarty dla dorosłych!!!).
 
W trosce o higienę dostępny jest w kruchcie kościoła, kaplicy, w zakrystii płyn do dezynfekcji rąk. Przed Eucharystią, a także przed Komunią św., księża i szafarze nadzwyczajni dezynfekują swoje dłonie.
 
- Przypominamy także, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę: wyciągamy lewą lub prawą dłoń; Pana Jezusa szafarz kładzie na dłoni a prawą lub lewą ręką bierzemy i przy szafarzu wkładamy do ust i spożywamy, przechodzimy na miejsce i adorujemy Chrystusa Eucharystycznego. Te osoby, które  w taki sposób będą przyjmowały Pana Jezusa, prosimy aby jako pierwsze podchodziły do komunii św. Komunia św. dla nich udzielana będzie przy tabernakulum.          
 
- Znak pokoju przekazujemy przez skinienie głowy, nie podajemy rąk.
 
- Kropielnice na ten czas zostały usunięte, ale wchodząc do świątyni przyklękamy i czynimy znak krzyża i odmawiamy dowolną modlitwę.
 
- Do chorych i starszych nie udajemy się (nadzwyczajni szafarze i kapłani) tylko na szczególną prośbę.    
- Błogosławieństwo dzieci w czasie komunii św. - nie udzielamy, udzielamy na prośbę dzieci po Mszy św.
 
- W gablocie wywieszona jest informacja: co zrobić, gdy mamy objawy korona wirusa?   
 
Msza św. - Godziny Mszy św. bez zmian. Wg zarządzenia władz, wewnątrz kościoła może być na 7 m/2 - 1 osoba. Udział we Mszy św. w kościele - 80 osób, na chórze - 20 osób, w kaplicy - 27 osób, i w kruchcie - 8 osób - to 135 osób; teren przy kościele również jest nagłośniony - tam także można uczestniczyć we Mszy św. Spowiedź św. 15 minut przed Mszą św. i odbywa się w kaplicy - osoby
chętne do spowiedzi oczekują w kościele.  
 
 
2. Nabożeństwa - Różaniec dla dorosłych z tygodniowymi nabożeństwami od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę i niedzielę o godz. 16.30; dla młodzieży i dla dzieci odwołujemy, ale kto chce - zapraszamy na godz. 17.30.    
Adoracja Najświętszego Sakramentu - w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00, rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 
3. Kalendarz liturgiczny: bł. Celiny Borzęckiej - jutro
 
4. Noc Świętych - planowana z soboty na niedzielę z powodu pandemii, w tym roku się nie odbędzie.
 
5. Sprawy budowlane: - w czwartek (29.10): - mija XV rocznica uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy modlitwą, pracą i ofiarą materialną wznoszą to wielkie dzieło. Pamiętajmy szczególnie o kierowniku budowy, inspektorze i tych, którzy ofiarowali swój czas wykonując różne prace przy budowie kościoła i domu parafialnego.
Dziękujemy tym osobom, które wysprzątały kościół a także i dom parafialny, i dbają o tereny zielone.
 
 
6. Za tydzień: Uroczystość Wszystkich Świętych - przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych katolik jest zobowiązany do uczestniczenia we Mszy św.
Msze św. z uroczystości już w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i o 17.00. Dzień Wszystkich Zmarłych - 2 listopada, w poniedziałek. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. - Uroczystość na cmentarzu przy ul. Wiślanej, 1 i 2 listopada nie odbędą się.
 
Odpusty za zmarłych - od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
- 2 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące; należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską, Wyznanie Wiary i inne warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwa w/g intencji Ojca Św.
 
Wymienianki - Zdrowaśki za Zmarłych, będziemy szczególnie modlić się za nich
w naszej kaplicy Królowej Wszystkich Świętych w czasie różańca od 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Mszą św. (wymienianki jednorazowe). Po wymiennikach Msza św. Wymienianki roczne w niedzielę o godz. 7.15, można je składać do końca listopada. Wymienianki jak i intencje mszalne, przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. Pamiętajmy, że „słuszna i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych”. Nasi zmarli to także nasi orędownicy przed Bogiem.
 
W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne pospieszmy naszym zmarłym z pomocą. Zanieśmy im wielki dar Mszy św., Komunii św., odpustów i naszej modlitwy.
 
 
7. Dzisiaj - ofiary składana do puszek przeznaczone są na cele młodzieżowe - Wspólnotę SANCTUS.
Sklepik - ciekawe książki np. O bł. Carlo Acutisie; magnezy z wizerunkiem Matki Bożej Pompejańskiej, św. Łukasza Ewangelisty, św. Rity, św. Szarbela, bł. Carlo Acutisie, różańce… oraz nasz kalendarz parafialny jako cegiełka na budowę kościoła.
 
 
8. „Przewodnik katolicki”: z dodatkiem na listopad; O Wszystkich Świętych;
O księżach kapelanach w służbie zakażonym; O kropelce miłości - krwiodawstwie; O dzikiej reprywatyzacji; Z życia diecezji i regionu.  
                                                                       
 
9. Modlitwa: w czasie każdej Mszy św. po komunii św. śpiewamy suplikacje i odmawiamy modlitwę, którą odmawiamy od Środy Popielcowej - modlitwa wyłożona, można ja zabrać do domu… Zachęcam do uczestnictwa Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 przez telewizję Trwam lub Radio Maryja: 10 różańca, suplikacje i przyjęcie błogosławieństwa, które otrzymujemy od biskupów i dla całej parafii od księży. 
 
 
BR

BR Autor

Redaktor