Myśli na każdy dzień 15 Aug 06:10 | Redaktor
Myśli na każdy dzień - 15 sierpnia z cyklu „365 dni ze sługą Bożym

Grób ojca Wenantego.

Myśli na 15 sierpnia z cyklu „Wenanty Katarzyniec. 365 dni ze sługą Bożym”. Myśli o. Wenantego, nazywanego „polskim Szarbelem”, zebrała Małgorzata Pabis.

Matka Najświętsza przy Zwiastowaniu nie mogła się bardziej uniżyć, jak się uniżyła. Kiedy bowiem Anioł pozdrawia Ją tak wzniosłymi słowami i kiedy przynosi tak wielki zaszczyt, Maryja "zatrwożyła się na jego mowę" (Łk 1, 30), gdyż była pokorną. W końcu Maryja daje odpowiedź, ale jakże pokorną: uważa siebie za nic, mimo że ma być Matką Boga i mówi: "Niech się stanie według słowa Twego".

Św. Bernard zachwyca się, że Maryja tak wielką świętość umiała połączyć z taką uniżoną pokorą. Lucyfer widząc piękność swoją powiedział: "Nad gwiazdy Boże wywyższę stolicę moją, będę podobny Najwyższemu" i został strącony na wieki do piekła. Maryja uniżyła się i została Królową Nieba i Matką Boga samego.

Pokora Maryi była jakby schodami niebieskimi, po których Pan Bóg zstąpił na ziemię, aby w Jej łonie stać się człowiekiem (św. Augustyn). Pan Bóg w nagrodę za pokorę uczynił Maryję Matką Swoją i wyżej wynieść Jej nie mógł.

 
 Sługa Boży o. Wenanty
Katarzyniec OFM Conv
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Myśli o. Wenantego zebrała Małgorzata Pabis w książce: „Wenanty Katarzyniec 365 dni
z sługą Bożym”. 
Pozycję tę bardzo serdecznie polecamy. Do nabycia m.in. tutaj.

 Foto. Redakcja.  Okładka książki Pani
Małgorzaty Pabis "365 dni ze sługą Bożym
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PioFlo
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor