Kościół na Świecie 7 Sep 2020 | kd
Koronawirus w kościele? Znamy wyniki badań

fot. Anna kopeć

Amerykańscy naukowcy na łamach "Real Clear Science" przebadali przypadki osób, które były zakażone koronawirusem, a które nie wiedząc o tym fakcie uczestniczyły w różnych wydarzeniach religijnych.

Siedemnaście lat od powrotu do domu...

Kościół na Świecie 7 Jul 11:15

Wielki Post: Czas Oczyszczenia i Ducha Wyrzeczenia

Kościół na Świecie 13 Mar 17:16

Przebadano kilka przypadków osób, które zakażone zostały koronawirusem, a które nie miały takiej wiedzy.  osoby te uczestniczyły w codziennych rytuałach kościelnych. Amerykańscy naukowcy nie doszukali się w związku z tym żadnych nowych ognisk zakażenia.

- Pod względem ryzyka zarażenia koronawirusem chodzenie do kościoła nie jest bardziej niebezpieczne niż inne czynności, jak na przykład robienie zakupów, pod warunkiem, że zachowane zostaną normy bezpieczeństwa - czytamy w RCS.

Próbując dojść do rozwiązania tej zagadki naukowcy doszli do wniosku, że osoby wierzące są znacznie bardziej odpowiedzialne za siebie i innych.

- Niskie ryzyko zarażenia jest najprawdopodobniej związane z większą odpowiedzialnością ludzi wierzących, którzy skutecznie potrafią zadbać o bezpieczeństwo własne i innych - zaznaczono w raporcie.

 

 

Inf. "Real Clear Science"

kd Autor

Redaktor/Publicysta