Inne 29 Jun 2020 | Jarosław Aleksander
Z Janem Pawłem II do nieba. W Bydgoszczy to możliwe

fot. Facebook, Krystyna Lewicka-Ritter

Podczas wizyty Ojca Świętego w Bydgoszczy dla Jego potrzeb sprowadzono specjalną windę. Nie stoi ona w muzeum, nie zniknęła w zapomnianym magazynie czy skupie złomu. Wciąż pracuje i możemy z niej korzystać nawet nie wiedząc o jej przeszłości.

 

Papieska winda wciąż działa i pomaga. Została zamontowana w bydgoskiej przychodni na Ogrodach. Wielu pacjentów nawet nie zna jej historii choć informuje o tym specjalna tabliczka.

Codziennie winda ta wozi dziesiątki pacjentów. Można uznać ją obecnie za relikwię III stopnia jako przedmiot z którym Święty miał kontakt.


Tego typu pamiątki choć mało znane stanowią namacalny ślad jaki pozostawił po sobie św. Jan Paweł II. Poza ogromną spuścizną duchową, Jego wkładem w zmiany polityczne na świecie, są też te małe ślady. Warto czasem się rozejrzeć.

Przy okazji tej windy mamy niepowtarzalną okazję unosić się "do nieba" z naszym Święty. A gdy jedzie w dół przypomnieć sobie, że droga do świętości to zadanie na całe życie i póki jesteśmy na ziemi mamy jeszcze dużo do zrobienia.

 

Dziękujemy Pani Krystynie Lewickiej - Ritter

za inspirację i zdjęcia

 

 

Jarosław Aleksander

Jarosław Aleksander Autor

tak właśnie