Felieton 6 Jun 2018 | Redaktor
Zmarła dr Teresa Kramarek - twórczyni tzw. polskiej metody naturalnego planowania rodziny.

Msza pogrzebowa za śp. Teresę Kramarek odbędzie się w Kościele św. Rodziny w Poznaniu w piątek 8 czerwca 2018r. o godz 10.00 Pogrzeb o godz. 12.00 na cmentarzu przy ulicy Bluszczowej.

Teresa Kramarek była lekarzem ginekologiem- położnikiem o bogatym doświadczeniu w poradnictwie w zakresie naturalnego planowania rodziny. Właśnie tej dziedzinie poświęciła się służąc wielu rodzinom swoją wiedzą.

Z powodu nierespektowania przepisów wykonawczych, proaborcyjnej ustawy została zwolniona z pracy w szpitalu we Wrocławiu. Zajmowała się najpierw diagnostyką cytologiczną i prowadziła poradnię ginekologiczną dla dziewcząt, pracowała w poradni dla kobiet potem w Specjalistycznej Poradni PZOZ-u przy zakładach H. Cegielskiego w Poznaniu.

Ponad 20 lat pracowała w Diecezjalnej Poradni Rodzinnej we Wrocławiu. Szkoliła instruktorki w zakresie naturalnego planowania rodziny na kursach diecezjalnych. Spotykała się z wieloma lekarzami, prowadzącymi poradnictwo na temat naturalnego planowania rodziny.

Była w częstym kontakcie ze śp. Teresą Strzembosz, gorącą zwolenniczką i propagatorką niesienia pomocy rodzinom w dziedzinie naturalnego planowania rodziny.

Znana z popularnego opracowań z dziedziny naturalnego planowania rodziny pt.: „Metoda termiczna regulacji poczęć”, „Metoda objawowo-termiczna regulacji poczęć” oraz "Naturalne planowanie rodziny. Metoda objawowo-termiczna”.

"W wyniku wieloletniej działalności w poradniach - czytamy na stronie Stowarzyszenia Miłość i Odpowiedzialność - i szkoleniu na kursach naturalnego planowania rodziny Teresa Kramarek zyskała bogate doświadczenie w analizie poszczególnych przypadków. To pozwoliło Jej na dokonanie studiów porównawczych i praktycznych zastosowań wiedzy o naturalnym planowaniu rodziny, w życiu wielu par małżeńskich żyjących w różnych warunkach i posiadających różny stopień doświadczenia i motywacji do stosowanych metod naturalnego planowania rodziny. Dr Teresa Kramarek całe swoje życie poświęciła opracowaniu metody naturalnej metody poczęć. W dalszym ciągu pracuje nad skutecznością tej metody, jest otwarta na wszelkie uwagi dotyczące metody polskiej, jej „życiowego dzieła”."

źródło: SMiO

fot. tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor